Pieci latviešu sportisti, kuri pārsteidza pasaules sporta industriju
14/12/2018
Rodions Kurucs varētu būt Latvijas basketbola nākotne
15/12/2018

Pieci Latvijas vēsturē labākie, populārākie un reitingiem augstākie televīzijas seriāli

Lai gan filmas un seriāli Latvijā netiek veidoti tik nopietni kā ASV un ārvalstīs, arī šeit tomēr ir bijuši daudz seriāli un ir vēl joprojām. Ir bijuši ļoti veiksmīgi seriāli, ir bijuši arī netik veiksmīgi seriāli un šoreiz apskatīsimies tos seriālus, kuriem bija labākie reitingi un tie bija populārākie Latvijā.

Seriāls ”UgunsGrēks”

Seriāls ”UgunsGrēks” tiek atzīts par Latvijas televīzijas šedevru un pašu labāko seriālu, ar visiespaidīgākajiem reitingiem. Seriāls sākās 2009.gada 15.martā. Tajā laikā vēl seriāla nosaukums bija ”Neprāta Cena” un to pārraidīja kanāls LTV1. Laikam ejot, seriāls tika tik ļoti iemīļots, ka to skatījās gandrīz katrās mājās, katru darba dienas vakaru. Tas mainīja nosaukumu uz ”UgunsGrēks” un tika pārraidīts pa kanālu TV3. Veiksmīgu 17 sezonu un 1206 sēriju garumā, mainījās daudzi aktieri, bet ar katru sēriju, seriāls palika arvien interesantāks. Seriāla sižets norisinājās viesnīcā, kas piederēja tēlam Aivaram Pētersonam. Ģimenes ķildas, darbinieku konflikti, krāpniecības, likumpārkāpumi un daudzi notikumi, kuriem sekoja vēl negaidītāki turpinājumi. Par seriāla beigām 2017.gadā paziņoja seriāla veidotāji, sakot, ka seriālam pienācis gals un 2017.gada 19.maijā, tika pārraidīta pēdējā seriāla epizode, kurā viss beidzās laimīgi. Lielākie seriāla mīļotāji gan vēl cer, ka seriāls kādreiz varētu atsākties, tomēr netiek lolotas pārāk lielas cerības par seriāla atsākšanos jeb atgriežanos TV ekrānos. Tomēr, TV3 katru nakti pārraida vairākas seriāla ”UgunsGrēks” vecās sērijas.

Seriāls ”Ēnu Spēles”

Lai gan ”Ēnu Spēles” ilga vien 3 sezonas, tas bija ļoti iemīļots asas spriedzes sižeta seriāls. Īpaši jau tas patika jauniešiem. Tas bija detektīvseriāls ar trīs galvenajiem varoņiem – izmeklētājiem. Galvenās lomas atveidoja Ainārs Ančevskis un Mārtiņš Egliens, kas tēloja Robertu un Andri – izmeklētājus. Paralēli viņiem bija blakus vienmēr viena meitene izmeklētāja, kas sezonām ejot, mainījās. Sākumā tā bija Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kas tēloja izmeklētāju, bet pēc tam Dārta Daneviča. Seriāls sākās 2012.gada 30.septembrī, bet beidzās 2017.gada 19.decembrī. Tam bija lielas pauzes starp sezonām un tāpēc 5 gadus aizņēma trīs sezonas. Šis seriāls, visticamāk, vairs neatsāksies un jaunas epizodes neiznāks.

Seriāls ”Viņas Melo Labāk”

Jāsaka, ka šis seriāls nāk uzreiz aiz ”UgunsGrēks” un šādi turpinoties, tas var pārņemt šī seriāla statusu. Lai gan to būs izdarīt ļoti grūti, jo ”UgunsGrēks” tika pārraidīts dekādi, kamēr ”Viņas Melo Labāk”, 2019.gada 1.jūlijā, paliks vien 6 gadu jubileja. Tas vēl nav tik ļoti iemīļots, kā bija seriāls ”UgunsGrēks”. Seriāla sižets ir mainīgs, taču sākumā tas bija par trīs draudzenēm, kurām notiek dažādas lietas gan privātajā, gan arī mīlas dzīvē. Patlaban, seriālam ir bijušas sešas, diezgan veiksmīgas sezonas, kas sekmējušās ar 406 sērijām. Drīzumā būs arī septītā sezona un sezonām ejot, ir mainījies gan aktieru sastāvs, gan arī notikumi un šķiet, ka tā tas varētu arī turpināties. Visticamāk, tuvāko mēnešu laikā, sāksies arī pa jaunam šis seriāls un būs jaunas sērijas.

Seriāls ”Zentas Brīvdienas”

Seriāls ”Zentas Brīvdienas” ir seriāls, kurš tapa par godu seriālam ”UgunsGrēks” un rādīts tika tikai praktiski tāpēc, ka vajadzēja kaut ko pārraidīt, kamēr seriālam ”UgunsGrēks” bija starpsezona un tika domāti tam jauni notikumi. Sižets bija par ”UgunsGrēka” varoni Zentu, kas sargā bagātas sievietes māju kamēr viņa ir ceļojumā un viņai notiek dažādi notikumi – viņa kaimiņiem uzdodas par slavenu šefpavāri un laika gaitā viņi sadraudzējas un beigās šie kaimiņi viņu atmasko. Seriālam bija tikai viena sezona un tajā bija 10 sērijas – viena sērija tika pārraidīta katru dienu kanālā TV3. Seriālā bija vien 6 aktieri un seriāls tika pārraidīts no 2013.gada 2.augusta līdz tā paša gada 11.augustam. Tā bija situāciju komēdija – sponsorēta no Latvijas lielveikala, kura dēļ, visticamāk, arī tika šis seriāls izveidots. Šis seriāls, visticamāk, vairs nelutinās Latvijas televīziju ar jaunām serijām.

Seriāls ”Saldais Pārītis”

Seriāls ”Saldais Pārītis”, tiek uzskatīts par smieklīgāko seriālu Latvijas televīzijas vēsturē. Tam bija vien viena sezona, 32 sēriju garumā, tomēr tas ātri tika iemīļots un daudzi nesaprata, kāpēc tam nesekoja turpinājums. Sērija ilga vidēji 23 minūtes un seriāls bija par attiecībām starp Simonu un Filipu, kurus attiecīgi attēloja aktieri Sandra Kļaviņa un Artūrs Skrastiņš. Tas bija par vīrieti un sievieti, kas bija pāris un viņiem notika visdažādākie kuriozi un atgadījumi, par kuriem, parasti, skatītāji smējās vēderu turēdami. Seriāls tika pārraidīts tālajā 2006.gadā. 2018.gada 10.martā, gan kanāls 360TV parūpējās par seriāla turpinājumu ar nosaukumu ”Saldais Pārītis. Ir Bērni.”, tomēr tas nebija īsti tik izdevies projekts kā 2006.gadā un līdz ar to, šis seriāls ir beidzies un par tālāku nākotni īsti nav skaidrs. Ļoti iespējams, ka arī šim seriālam jaunas epizodes nesekos.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv