Google kopā ar Makulaju Kalkinu izveido ”Viens Pats Mājās” tipa reklāmu, īsfilmu
20/12/2018
Deviņdesmito gadu bērni vēl lasīja grāmatas! Vai atceries šīs grāmatas no bērnības? Nostaļģija.
22/12/2018

Spēle Fortnite – kā tā ietekmē bērnus?

FOTO AVOTS: variety.com


Fortnite ir tiešsaistes video spēle, kas tika izlaista 2017.gadā un to ir iespējams spēlēt pilnīgi visiem, kura rīcībā ir pieejams dators, jo tā ir bezmaksas. Spēles sižetā ir vākt ieročus, iekļauties aktīvajā zonā un iznīcināt pretiniekus ar ieročiem. Ja izdodas palikt pēdējam, tad Tu uzvari. Tad ir kā “bada spēles” datorspēles veidā, kura izskatās kā multfilma apvienota ar spēli. Vai spēle ietekmē bērnus labi, vai tomēr slikti?

Fortnite savu slavu iekaroja ļoti ātri. Ir ļoti daudzas šādas izdzīvošanas tipa spēles un šī bija vairāk īpaša. Kāpēc? Tā tika izveidota pēc motīviem, ka tajā nav asiņu un vardarbības pazīmju. Lai gan tajā Tu šauj pa pretinieku, tas vienkārši pēc tam izgaist un nav redzamas vardarbības pēdas. Līdz ar to, spēli ir atļauts spēlēt arī bērniem, kas ir jaunāki par 12 gadiem, kamēr ar vardarbību saistītās spēles ir atļauts spēlēt, ja esi vismaz 16 gadus vecs.

Gada laikā, ieguvusi vairāk kā 125 miljonus dažādu spēlētāju visā plašajā pasaulē. Tas ir ļoti stiprs un milzīgs komūns. Šis skaitlis ir ļoti liels un ļoti maz izveidotām spēlēm un projektiem tas jebkad ir izdevies – sasniegt tik daudz spēlētāju tik īsā laikā posmā. Tomēr… Spēlē joprojām tiek šauts uz citiem, neņemot vērā to, ka tur nav redzamas asinis un viss pārējais. Lai gan nav vardarbība, joprojām jāturpina domāt vai viss notiekošais spēlē ietekmē bērnus normāli un nebūtu nedaudz jāierobežo?

Spēle ir bezmaksas, tomēr par dažām īpašām opcijām ir jāmaksā un daudzi bērni arī maksā. Daži ar vecāku atļauju, citi bez. Un tas vien parāda, ka īsti šī spēle neietekmē labi bērnus. Lai arī spēles ražotāji “Epic Games” ar so visu labi nopelna un pārējie cilvēki viņiem ir tīri mazsvarīgi, tas tik un tā pierāda faktu, ka šī spēle ir diezgan slikti ietekmējoša. Jo, kādu gan iespaidu uz bērnu var atstāt spēle, kurā viens uz otru šauj un tajā ir jāmaksā, ne tā?

Lai arī šeit nav vardarbība, šķiet, ka vajadzētu spēlei ierobežot vecumu un arī ļaut spēlēt no 16 gadu vecuma. Šī spēle ir ļoti populāra arī Latvijā. Daudzi to vienkārši spēlē un daudzi arī spēlē to un vēl pārraida YouTube tiešraides laikā.

Vai spēli vajadzētu aizliegt? Aizliegt gluži nē, tomēr derētu padomāt par jaunāko auditoriju, kuru ir ļoti viegli iespaidot un ietekmēt ar šāda tipa saturu un spēlēm. Viņiem ir jāiemāca, ka spēles nav dzīvē galvenais un, kā šo nedrīkst pielietot reālajā dzīvē.

Viss pārejais ir uz vecāku pleciem un atliek cerēt, ka spēles netiks liktas augstāk par mācībām un nākotni. Spēles ir hobijs – skola un darbs nodrošina naudu un iztiku. Sakārtosim prioritātes!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv