TESTS: Vai esi gudrāks par piektklasnieku?
13/01/2019
TESTS: Kādā mājā Tu dzīvosi, kad būsi pieaudzis?
14/01/2019

Cilvēki aicina 22.janvārī iziet ielās un protestēt; vai briest dzelteno vestu nemieri arī pie mums?

FOTO AVOTS: Facebook

⚠ SVARĪGI!!! ➡ Mēs uzskatām, ka visiem ir jādzīvo mierīgi un aicinām cilvēkus nepārkāpt robežas! Rakstā minētais pasākums ir parasts protests jeb demonstrācija. Esiet uzmanīgi un nedariet ko tādu, kas nav atļauts un par to var tikt sodīts! Jūs paši esiet atbildīgi par to ko darāt un mēs tikai informējam par demonstrāciju, kura notiks 22.janvārī! Par savu rīcību, atbildīgs ir katrs pats! ⚠⚠⚠

Savā Facebook profilā, aktīvistu grupa ”Latvijas tautas demonstrācija”, aicina tautu 22.janvārī iziet ielās jeb protestēt, pulcējoties pie Saeimas nama. Uzvilkt dzeltenās vestes un pieprasīt ”varas maiņu” – jaunas vēlēšanas un Krišjāņa Kariņa valdības neapstiprināšanu, vēsta portāls <<jauns.lv>>. Zīmīgi, ka demnostrācija vēl nemaz nav pieteikta un to it kā atbalstot viena no galvenajām partijām – KPV LV, kas arī piedalās Kariņa valdības veidošanā. Tā vismaz minēts iniciatoru internetā publicētajā uzsaukumā.

KPV LV gan šo visu noliedz un ”Latvijas tautas demonstrācijas” apvienības rīcības sauc par tipisku provokāciju.

Šīs demonstrācijas ierosinātāja ir Mārīte de Bruin, kas portālam <<jauns.lv>> pauda, ka protestā tiks atbalstīts KPV LV un Aldis Gobzems, bet nekas šajā pasākumā, nav KPV LV organizēts. Tā esot viņu pašu iniciatīva un vienīgais sakars ar KPV LV ir tāds, ka viņi tiks atbalstīti. Šī protestētāju grupiņa protestēs pret to, ka valdība ignorē vēlētāju vēlmi un balsošanas rezultātus.

Mārītei šī ideja radusies viņai pašai, brīdī, kad redzēja cilvēku komentārus Facebook, kas bija sašutuma pilni ar runām par to, kas notiek valdībā. Tur tā lieta – par komentāriem tālāk nekas parasti netiek, jo valdība, deputāti un īpaši jau pats prezidents, nelasīs komentārus Facebook. Tāpēc tika izveidota šī grupa un tāpēc būs pikets 22.janvārī, pie Saeimas nama.

Mārīte uzsver, ka visa šī grupa ir Alda Gobzema un Artusa Kaimiņa pārstāvētas partijas atbalstītāji un pēc viņu domām, šī partija ir vienīgā, kas ir tuvāk tautai. Kaut arī mediji viņus nomelno, viņi domā, ka KPV LV ir jau pierādījuši, ka viņi dara visu tautas labā.

Demonstrācijai jeb piketam ir vairāki mērķi: neatļaut deputātiem, kuri netika ievēlēti ieņemt ministru vai kādu citu amatu Saeimā, protests pret ”Vienotības” veidotu valdību un ārkārtas vēlēšanas. Mārīte uzskata, ka ”Jaunā konservatīvā partija” un vecās partijas nepilda vēlētājiem dotos solījumus, tāpēc cilvēkiem, kas balsoja par šīm partijām, būtu jādod iespēja balsot pa jaunu…

Piektdienas pēcpusdienā, šis pasākums tikšot oficiāli pieteikts. Pēc datiem, tiek solīts, ka ieradīsies, aptuveni, 200 demonstrantu, piketētāju. Demonstrācija pie Saiemas ēkas, notiks 22.janvārī. Lieki pieminēt, ka daudzi deputāti nebūs uz vietas un, lai gan viņiem tiks izsūtīti ielūgumi uz e-pastu, ir maz iespēju, ka lielāka daļa no viņiem vēlēsies un atradīs laiku ierasties.

Pēc atgriešanās no Nīderlandes, Marīte nevarēja samierināties ar to, kā Latvijā cilvēki cīnās par izdzīvošanu un nevar normāli nopelnīt. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc šī demonstrācija jeb pikets tiek veidots. Mārīte piebilst, ka šī ir tīri tautas iniciatīva un KPV LV nav ar šo nekāda sakara. Šī piketa galvenais mērķis ir beidzot šajā valstī kaut ko mainīt uz labo pusi. Šeit viss ir dārgs un algas mazas – tas beidzot ir jāmaina.

Internetā jau cilvēki sāk izpaust viedokli par to, ka pastāv iespējamība, ka notiks tas pats, kas Francijā, dzelteno vestu nemieru laikā. Tur pārāk traki aizrāvās protesti un bija, kas līdzīgs 13.janvāra grautiņiem. Katrs var droši pievienoties šai demonstrācijai, ja viņam ir tāda vēlme.

Lūgums dalīties ar šo rakstu sociālajos tīklos, lai šo uzzina pilnīgi visi un īpaši tie, kam ir vēlme piedalīties. Dalīšanās ar rakstu sociālajos tīklos ir bezmaksas un aizņems tikai dažas sekundītes…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv