FOTO: Vīrietis no Tukuma nospēlē dzīvokli spēļu automātos un uzceļ telti blakus ”Fēnikss” laimētavai
15/07/2019
FOTO: Braucot uz 100 km/h pie Saulkrastiem, šis šoferis izmeta alus bundžu pa logu
16/07/2019

FOTO: Par Porziņģa miljoniem Liepājā top dārgas villas un ciemats ”Porziņģciems”

FOTO AVOTS: jauns.lv
Nesen Kristaps Porziņģis parakstīja milzīgu līgumu ar NBA klubu Dalasas ”Mavericks”. Piecos gados, Kristaps nopelnīs 158 miljonus ASV dolāru, kas ir aptuveni 140 miljoni eiro. Jaunais sportists laiku lieki netērē – Liepājā jau viņa uzdevumā ir sākti būvniecības darbi. Veidots ciemats ”Porziņģciems” glaunas villas Liepājā, vēsta ”jauns.lv”.

Kristapa līgums uz pieciem gadiem ir ar spēlētāja iespēju. Proti, pirmie četri gadi komandā viņam ir garantēti un naudu viņš par to saņems, bet piekto gadu viņš pats var izvēlēties – spēlēt un saņemt naudu vai nespēlēt. Nauda viņam jau ir garantēta, pat, ja nespēlēs ne vienu spēli vairs NBA, jo līgums jau ir parakstīts. Šis ir vērienīgākais līgums Latvijas sporta vēsturē. Pirmīt šis rekords piederēja Andris Biedriņam, kurš 2008.gadā noslēdz 6 gadu līgumu ar vairākkārtējo NBA čempioni Goldensteitas ”Warriors”. Viņš toreiz noslēdza līgumu uz 6 gadiem par 63 miljoniem ASV dolāru.

Ātri gan viņa spožais laiks ”Warriors” rindās un NBA beidzās. Tie bija vēl laiki, kad ”Warriors” komanda nebija tās spēcīgākajā formātā. Komanda mocījās pa konferences apakšgalu un līgā vēl nebija tādi spēlētāji kā Stefans Karijs, Klejs Tomsons un Dreimonds Grīns. Toreiz franšīze domāja, ka Andris būs superzvaigzne un tāpēc noslēdza tik milzīgu līgumu. Toreiz jaunais latviešu sportists neizturēja slodzi un uz laiku basketbolu pameta. Karjeras galotnē uzspēlēja Jūtas ”Jazz” rindās. Aizvadīja vien pāris spēles, kurās neizcēlās īpaši, bet saņēma pilnu algu par sezonu – 9 miljonu ASV dolāru apmērā, vēsta ”sportrac.com”.Kristaps iet Andra pēdās un sāk jau investēt. Interesanti, ka arī Andris NBA karjeras pirmajos gados satraumējās kā Kristaps nesen. Pēc traumas Andris ”zaudēja asumu” un NBA pameta. Redzēsim vai ar Liepājas jauno atlētu būs līdzīgi. Kamēr Kristaps gatavojas jaunajai NBA sezonai, viņš sāk arī savu lielo naudu ieguldīt.

Viņš ir iegādājies īpašumu netālu no dzimtās Liepājas. Jūrmalciemā pašlaik notiek viņa rīkoti būvniecības darbi. 2017.gada novembrī, Kristaps blakus Pūsēnu kalnā iegādājās par 300 tūkstošiem eiro īpašumu. Tagad šajā īpašumā top pašiem savs ciematiņš – ”Porziņģciems”. Ciematiņš būšot savām ģimenes vajadzībām un tas sastāvēs no sešām ēkām. Cik var saprast, tad visas sešas ēkas būs ļoti šikas villas, kādas Latvijā ir krietns retums. Pirms Kristaps īpašumu iegādājās, to sauca par ”Zvejnieki-grāmatnieki”. Pagaidām, nav vēl zināms, cik maksā būvniecība un kādi ir izdevumi. Visticamāk, tie mērāmi miljonos.

2019.gada 13.jūlijā, sestdien, ”Kas Jauns” redakcija paviesojās Porziņģa jaunajā īpašumā. Būvniecības darbi jau tūdaļ būs pabeigti un kāds no strādniekiem to arī apstiprināja. Firmas darbinieki jau vācas laukā, jo drīzumā no ASV atgriezīsies Porziņģu ģimene, kas tur uzreiz arī ievāksies. Nav zināms vai šajā īpašumā taps kāds dārziņš vai parks, bet ir zināms, ka tur būs, visticamāk, basketbola laukums. 1,7 hektāri ir brīvais zemes gabals, kur ir iespēja ko izveidot.Jaunās telpas esot ļoti plašas. Būs dzīvojamās ēkas, dārza mājas, baseina jaunbūve un arī palīgēkas. Arī rožu stādījumi tur būs, kā arī ir palikusi kāda veca klēts un maza būdiņa. Visām sešām mājām ir koka apdare, skārda kasetesu uz jumta, stikla fasāde, koka terases un viss izskatās fantastiski. Iekštelpās gan ielūkoties nevarēja – privātīpašuma telpas apskatāmas tikai ar saimnieka atļauju.

Dodies uz otro lapu, lai skatītos foto un uzzinātu vairāk par jaunā saimnieka dēkām…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv