TESTS: Kura latviešu slavenība varētu būt Tavs labākais draugs?
30/01/2019
Uzmanies! Facebook uzdarbojas krāpnieki, kas atraduši jaunu veidu kā izkrāpt no Tevis naudu
30/01/2019

Kalvenes skolēni jau ceturto gadu stundās ir bez mobiliem tālruņiem

FOTO AVOTS: Uldis Dobelis

Kalvenes pamatskolā, nu jau rit ceturtais gads, kopš skolēni savas viedierīces jeb mobilos telefonus, planšetdatorus un pārējās lietas, stundu laikā atstāj skolotāju istabā, personāla uzraudzībā. Tādā veidā ir izcīnīts, ka bērni pavadi mācību procesu un starpbrīžus daudz lietderīgāk, vēsta <<rekurzeme.lv>>.

Skolas direktore Skaidrīte Segliņa, stāsta, ka šādai kārtībai ideju ņēmusi no kāda ārvalstu pētījuma, kurā secināts, ka bieža viedierīču lietošana ir ceļš uz sekmju pasliktināšanos.

”Internetā izlasīju, ka ārzemju skolās bērni slikti mācās un to skaidroja ar mobilo tālruņu lietošanu. Sākām skatīties kā ir mūsu skolā. Savilkām līdzības – bērni no telefoniem nevar atrauties! Kā iesāk tos lietot, tā nevar tos nolikt malā un beigt,” stāsta direktore.

Viņa novērojusi, ka skolēni viedierīci visbiežāk izmanto tieši spēļu spēlēšanai, kas nebūt nav pirmās vajadzības lieta, ko darīt ar telefonu.

Šis jautājums ir arī izrunās ar skolotājiem un bērnu vecākiem. Tika pieņemts kopīgs lēmums un rasts risinājums, ka stundu laikā telefoni būs nolikti konkrētā vietā.

Par to, kā uz to skatās skolēni, netiek plašāk stāstīts, bet jācer, ka arī skolēni ar to ir apmierināti. Tomēr, tiek sargāta gan viņu veselība, gan arī vairāk laika tiek pievērsts mācībām.

Cilvēku un lasītāju vidū, domas dalās. Viens uzskata, ka tas ir labi un tā vajadzētu visās skolās, bet citi to uzskata par nepareizu rīcību. Par to kā ir pareizi – atliek vien spriest katram pašam!

Par šo notikumu un stāstu, vairāk var lasīt žurnālā un laikrastā ”Kursas Laiks” – 24.janvāra numurā jeb izdevumā!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv