Iedzīvotājiem visu laiku melo! Vidējā alga Latvijā esot 1000 eiro? Lūk, cik patiesībā pelna katrs otrais…
06/09/2019
Krimuldas novada dome: ”Estrādē ir atjaunoti soliņi”. Lūk, kā viņi izskatās! Šausmas! (+FOTO)
07/09/2019

Lai Latvijā normāli dzīvotu, ir jāpelna vismaz 1500 eiro mēnesī; katrs otrais pelna zem 500 eiro

FOTO AVOTS: Edijs Pālens / LETA / la.lv / Google arhīvs (foto ir ilustratīva nozīme)
Liela problēma vienmēr Latvijā ir bijis atalgojums. Cilvēkiem cenšas ieskaidrot, ka vidējā alga Latvijā ir 1000 eiro, kamēr īsti neviens to savos maciņos nemaz nejūt. Tagad noskaidrojies, ka, lai dzīvotu kvalitatīvu dzīvi Latvijā, vienai personai nepieciešami vismaz 1 500 eiro uz mēnesi.

Nav nekāds noslēpums, ka ir ļoti maz tādu cilvēku, kas tiešām pelna tik lielu summu ik mēnesi. Vairums no cilvēkiem pelna vien minimālo algu un to pašu nevis uz rokas, bet pirms nodokļu nomaksas.

Minimālā alga Latvijā ir 430 eiro, kamēr Igaunijā un Lietuvā tās ir krietni lielākas – Igaunijā 540 eiro, bet Lietuvā 555 eiro. Svarīgi pieminēt faktu, ka jau nākamgad minimālā alga Lietuvā būs 607 eiro mēnesī, bet Igaunijā 567 eiro. Latvijā minimālā alga varētu tikt palielināta vien 2021.gadā un arī vien līdz 500 eiro.

Tas vien pierāda to, ka visādas aptaujas un apkopojumi nav pat uz pusi patiesi. Latviešiem ir jāmokās ar minimālo algu, kamēr tiem cenšas iestāstīt, ka Latvijā cilvēks pelna aptuveni 1 000 eiro.Lieki pieminēt, ka Latvija krietni iepaliek attīstības ziņā no abām pārējām Baltijas valstīm – Igaunijas un Lietuvas. Pie mūsu kaimiņiem ir gan lielākas algas, gan arī daudz lētākas pārtikas preces, degviela un citas dzīvē svarīgas lietas. Lietuvā, piemēram, degviela ir līdz 10 centiem lētāka litrā nekā Latvijā, turklāt tur degvielas cenā iekļauts arī ceļa nodoklis.Spied ”Uzzināt vairāk” un dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt un uzzinātu vairāk…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv