Rīgas ”Dinamo” izcīna samocītu uzvaru pret ”Ņeftehimix” un saglabā iespēju iekļūt izslēgšanas spēlēs
27/12/2018
Laiku var atrast vienmēr – vajag tikai gribēt
27/12/2018

Latvijā ir viens no sliktākajiem rādītājiem vidējās dzīves ilguma ziņā

FOTO: Stefanos Chronis (flickr.com)

Laiks ir relatīvs lielums. Cits saka, ka tam tā nav, lai gan viņš ir 20 gadus vecs un var atrast laiku, lai atlicinātu to ģimenei vai draugiem. Savukārt, pensionāri, kam laika tiešām ir ļoti maz, šo laiku tieši atrod.

50 gadus veca cilvēka dzīve, ir izmērama aptuveni 18 250 dienās. 60 gadus veca cilvēka dzīve, ir izmērama aptuveni 21 900 dienās. 70 gadus veca cilvēka dzīve, ir izmērama aptuveni 25 550 dienās. 80 gadus veca cilvēka dzīve, ir izmērama aptuveni 29 200 dienās. 90 gadus veca cilvēka dzīve, ir izmērama aptuveni 32 850 dienās.

Pēc 2017.gadā apkopotās informācijas, izrādās, ka vidējais dzīves ilgums Latvijā, vīriešiem ir 69,7 gadi, kamēr sievietēm 79,5 gadi. Izrēķinot – cilvēks dzīvo vidēji 74,6 gadus. Tas ir ļoti slikts rādītājs un jāsaka, ka arī atšķirīgs – sievietes dzīvo gandrīz 10 gadus ilgāk par vīriešiem.

Salīdzinot ar 1970.gadu gan situācija ir uzlabojusies, tomēr tā joprojām ir diezgan skumja. Statistika starp vīriešiem un sievietēm Latvijā ir ļoti atšķirīga, turklāt, tā ir arī nepatīkama. Citās valstīs ir krietni lielāks vidējais dzīves ilgums.

Vislielākais vidējais dzīves ilgums, pašlaik ir tieši Japānā un Zviedrijā. Šajās valstīs, attiecīgi Japānā un Zviedrijā, cilvēks dzīvo vidēji 83,9 gadus, kas ir ļoti cienījams vecums. Latvija šo sarakstu noslēdz ar paredzamo dzīves ilgumu 74,6 gadi. Priekšā ir Meksika, kur cilvēkam paredz vidēji 75 gadu ilgu dzīvi.

Nav gan īsti saprotams kāpēc tā ir pie mums. Meksikā tomēr ir vairāk darbs, tuksneši, smiltis un vairāk fiziski darbi un to varētu saistīt ar to, savukārt, Latvijā īsti nav ne vētru, ne dabas katastrofu un nav arī jāveic tādi darbi kā valstīs, kur ir trūkums pēc ūdens vai citām lietām.

Lielākie faktori, kas šo visu ietekmē ir tieši veselīgs dzīvesveids, augstāki ienākumi, labāka veselības aprūpe un arī labāka izglītība. Tas nozīmē, ka Latvijā nav ne tie augstākie ieņēmumi, ne arī veselīgākais dzīvesveids, ne arī pārējais, uz citu valstu fona. Tas ir arī ļoti saprotams – tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc šajā valstī ir tik ļoti daudz neapmierinātu cilvēku.

Turklāt, Latvija atrodas arī visstraujāk izmirstošo valstu TOP desmitniekā, cik var spriest pēc <<businessinsider.com>> publicētās informācijas un veiktā eksperimenta. Eksperti sprieduši un prognozējuši, ka 2050.gadā, Latvijā varētu dzīvot vien 1,52 miljoni iedzīvotāju. Lai gan jau tagad iedzīvotāji uzskata, ka faktiskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir zem 1,2 miljoniem un tas ir tikai aizsegs, cik tiek stāstīts oficiāli, uz papīra, tomēr, Latvijā dzīvo nedaudz vairāk kā 1,8 miljoni iedzīvotāju.

Jācer, ka nākamajā dekādē šis rādītājs uzlabosies un nāks Latvijai par labu. Lai vai kā – cienīsim, mīlēsim un lolosim savus mīļos, jo katram ir atvēlēts noteikts laiks šajā pasaulē!

Beigās vēl atgādināsim, ka šis attiecas uz visiem – samīļojiet tuvos un rūpējieties par viņiem!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv