Latvija sīvā cīņā piekāpjas Čehijai! Izrādi puišiem cieņu un padod tālāk…
16/05/2019

Latvija izcīna uzvaru pret Itāliju! Izrādi puišiem cieņu un padod tālāk…

FOTO AVOTS: Scanpix / Reuters / Google arhīvs / IIHF

2019.gada 14.maijs – piektā Pasaules Čempionāta diena Slovākijā un trešā spēle Latvijas izlases hokejistiem. Turnīrs tika sākts ar pārliecinošu uzvaru ar 5:2 pret Austriju un 1:3 pret Šveici. Tagad bija obligāti jāņem visi trīs punkti no Itālijas hokejistiem, lai būtu vēl iespējas iekļūt ceturtdaļfinālā. Tas arī izdevās un nu atliek ņemt punktus no pārējām komandām!

Vārtsargu treneris Edgars Masaļskis pirms spēles gan neatklāja, kurš vārtsargs stāsies vārtos, tieši māņticības dēļ. Pēc spēles pieteikuma gan varēja saprast, ka vārtu mūris tiks uzticēts Kristeram Gudļevskim. Latvija šajā spēlē bija nominālā līdere un favorīte, bet nevarēja ar šādu domu doties laukumā. Bija jāsaprot, ka cīņa nebūs no tām vieglajām pret nevienu no komandām.

Pirms spēles tika iztaujāts arī Latvijas izlases trenera asistents Artis Ābols. Viņš atklāja, ka Rodrigo Ābolam gaidāms divu mēnešu atveseļošanās periods, ņemot vērā iegūto traumu turnīrā. Viņš arī noraidīja, ka kāds no Itālijas spēlētājiem varētu spēlēt Latvijas izlasē, mērķējot uz to, ka Itālijas izlasē nav neviens tik labs spēlētājs kā mūsu komandā.

Jāpiemin, ka 13.maijā bija diezgan aktīva diena Slovākijā. Vakarpusē, ASV vien papildlaikā ar 3:2 spēja salauzt Somijas un jaunā talanta Kakko pretestību. Krievija sarežģītā cīņā ar 3:0 pieveica Čehiju, kamēr Zviedrija ar 9:1 skandināvu duelī, sagrāva Norvēģijas hokejistus. Tikmēr Kanādas hokejisti ar 6:5, pēdējā pamatlaika sekundē izvilka uzvaru pār mājinieci Slovākiju un sāpināja vairākus tūkstošus gan arēnā, gan arī pie televizoru ekrāniem!

Bija skaidrs, ka itāļi šajā spēlē darīs visu, lai varētu aizķerties un kaut palikt elitē. Šī skaitās tehniski viena no tām spēlēm, kurā viņi var izcīnīt punktus.

Spēle sākās ar apdraudētiem Latvijas vārtiem. Sekoja metiens pa Gudļevska vārtiem, bet pēc tam visu atlikušo periodu, laukumā dominēja Latvijas hokejisti. Neizdevās gan realizēt visus daudzos metienus, izdevības un arī divus skaitliskos vairākumus. Pirmā perioda izskaņā vārtus izdevās gūt Itālijas hokejistiem, kad ripa atsitās no Gunta Galviņa kājas un ielidoja Gudļevska vārtu tīkliņā. Pēc tiesnešu skatītā atkārtojuma, vārti netika ieskaitīti. Tika fiksēta aizmugure. Līdz ar to, rezultāts uz tablo pēc pirmās trešdaļas tāds pats, kā spēlei sākoties – 0:0.

Dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt un uzzinātu vairāk…