Hārtlijs: ”Aizmirstam zaudējumu pret Šveici! Šogad mēs tik un tā tiksim pie medaļām”
13/05/2019
15/05/2019

Latvija izcīna uzvaru pret Itāliju! Izrādi puišiem cieņu un padod tālāk…

FOTO AVOTS: Scanpix / Reuters / Google arhīvs / IIHF

Otro periodu Latvijas hokejisti varēja sākt skaitliskajā vairākumā. Gandrīz pusotra minūte bija iespēja spēlēt ar viena spēlētāja pārsvaru, bet neizdevās gūt vārtus. Latvijai bija ļoti izteikts pārsvars gan laukumā, gan metienu ziņā, bet tas nedeva rezultātu. Piemēram, pēc pirmajām 20 minūtēm Latvija bija izdarījusi 21 metienu pa Itālijas vārtiem, kamēr Itālijas atlēti spēja atbildēt vien ar 2 metieniem.

Otrajā periodā, aktīvāk sāka spēlēt Latvijas hokejisti. Bija ļoti liels presings uz Itālijas vārtsarga Bernarda vārtiem un sekoja ļoti daudz metieni. Pirmajās trīs minūtēs, bija jau desmit izdarīti metieni pa Itālijas vārtiem. Presings turpinājās un trešdaļas vidū tas sekmējās ar pirmajiem Latvijas vārtiem. Pēc rezultatīvas Riharda Bukarta piespēles, vārtus guva Roberts Bukarts un panāca uz tablo 1:0 Latvijas labā.

Latvijas ofensīva turpinājās visa otrā perioda laikā un sekoja vien pāris metieni Itālijas izpildījumā. Nepilnas divas minūtes pirms otrā perioda beigām, pēč Emīla Ģēģera piespēles, savus pirmos vārtus Pasaules Čempionātā guva Rihards Marenis. Pēc tam vēl tika apdraudēti Bernarda vārti, bet trešo ripu iestumt viņa vārtos neizdevās. Pēc divām nospēlētām trešdaļām uz tablo Latvijai parocīgais 2:0.

Latvijas dominance atspoguļojās arī statistikas ailītēs. Otrajā periodā Latvija izdarīja 31 metienu, bet Itālija vien 6. Kopā pēc diviem periodiem Latvijai 52 metieni, bet Itālijai vien 8. Jāpiemin, ka Latvija strauji tuvojās izlases rekordam metienu ziņā, kas ir 60 metieni spēlē! Latvija spēlēja noteikumu robežās un nebija ne reizi spēles laikā vēl paguvusi noraidīties. Bija skaidrs, ka viss izšķirsies trešajā periodā!

Vārtos fantastiski darbojās Bernards, bet ar to nepietika Itālijai, lai spēlē ko mainītu. Vārtus gūt viņiem neizdevās un līdz ar to nespēja Itālija mainīt mača gaitu.

Pēdējā minūtē, ripu tukšos vārtos raidīja Teodors Bļugers pēc Rūdolfa Balcera piespēles. Līdz ar to, uzvara ar 3:0 un Balceram sestais rezultivitātes punkts vien trijās spēlēs. Pats galvenais – tas sekmējās ar Latvijas uzvaru un svarīgiem trīs punktiem turnīra tabulā.

Kristeram Gudļevskim ”sausā” spēle. Itālijas izlasē par labāko spēlētāju atzīts vārtsargs Andreas Bernards, kurš atvairīja 62 no 64 Latvijas izdarītajiem metieniem. Latvijas izlasē labākais pirmo vārtu autors Roberts Bukarts. ”Sausā” uzvara, trīs punkti un jāgatavojas nākamajai spēlei – nedrīkst aizmirst, ka nākamās spēles ir vēl svarīgākas!

Rītdiena Latvijai ir brīva, bet jau 16.maijā, Latvija aizvadīs savu ceturto spēli – plkst. 21:15 pret Čehiju. Spēli varēs vērot kanāla LTV7 tiešraidē, kā arī LTV mājaslapā, kur var vērot šī kanāla tiešraidi 24 stundas diennaktī.

Izdarītie metieni:
Latvija – Itālija (21:2 ; 31:6 ; 13:7) – 65:15

Soda minūtes:
Latvija – Itālija (0:4 ; 0:0 ; 2:0) – 2:4

Rezultāts:
Latvija – Itālija (0:0 ; 2:0 ; 1:0) – 3:0

Svarīga uzvara, kas var turnīra izskaņā dot daudz! Izrādi puišiem cieņu par aizvadīto spēli un padalies ar šo rakstu sociālajos tīklos – Facebook, draugiem.lv, Twitter un arī citur… Tas aizņems vien dažas sekundītes!