70 gadus veca pensionāre bez radiem, jau 2 mēnešus dzīvo Rīgā uz ielas, jo pensija vien 60 eiro.
17/05/2019

Latvija sīvā cīņā piekāpjas Čehijai! Izrādi puišiem cieņu un padod tālāk…

FOTO AVOTS: LETA / Google arhīvs

2019.gada 16.maijs bija kārtējā diena, kad Slovākijā noris Pasaules Čempionāts hokejā. Pēc vienas dienas pārtraukuma, spēle bija jāaizvada arī mūsu hokejistiem. Šoreiz pretī stājās principāls pretinieks – Čehija. Šo valsti līdz šim Latvijai nav izdevies pieveikt nevienā no visām 12 savstarpējām spēlēm Pasaules Čempionātos. Diemžēl, arī šoreiz tas mūsu hokejistiem neizdevās.

Arī iepriekšējās dienās bija interesantas cīņas. Piemēram, 15.maijā, ASV vien ar 6:3 pārspēja Lielbritāniju, bet Šveice ar 4:1 izcīnīja uzvaru pār Norvēģijas hokejistiem. Vācija ar 3:2 mača galotnē izrāva uzvaru pār mājinieci Slovākiju, bet Krievija sagrāva ar 10:0 Itālijas atlētus. 16.maijā, pirms Latvijas un Čehijas spēles, Kanāda ar 5:2 pārspēja Franciju, bet Zviedrija ar 9:1 pieveica Austrijas hokejistus.

Latvija turnīru iesāka ar 5:2 uzvaru pret Austriju. Pēc tam piekāpās ar 1:3 pret Šveici un aizvakar ar 3:0 pieveica Itāliju. Līdz ar to, pirms šīs spēles Latvijai tik pat punkti kā Čehijai – seši. Čehija turnīru iesāka ar uzvaru pret čempioni Zviedriju – 5:2, bet pēc tam ar 7:2 sagrāva Norvēģiju. Pēc tam gan sekoja neveiksme ar 0:3 pret Krieviju.

Nebija nekāds noslēpums, ka favorīte šajā mačā favorīte bija Čehija. Tomēr, Latvija īpaši gatavojās šim turnīram un nebija arī noslēpums, ka Latvija var mesties cīņā par punktiem un censties aizķerties un izcīnīt kādus punktus. Latvijas izlases vārti šajā mačā bija uzticēti NHL komandas Kolumbusas ”Blue Jackets” vārtsargam Elvim Merzļikinam.

Spēle sākās ar līdzīgu spēli. Bija uzbrukumi gan Latvijai, gan arī Čehijai. Pēc tam sekoja pirmie noraidījumi un Latvijai bija iespēja spēlēt lielajā skaitliskajā vairākumā. Tas arī sekmējās ar izspēli līdz tukšiem vārtiem – Dārziņš izšķīrās par piespēli un Miks Indrašis ripu ieraidīja tukšos vārtos. Pēc neilga brīža, Dārziņš jau Latvijas pārsvaru dubultoja uz tablo panākot 2:0. Viņš skaitliskajā vairākumā izlauzās viens uz čehu vārtiem un izvirzīja Latviju vadībā nu jau ar divu vārtu pārsvaru.

Protams, ka Čehija nav no tām komandām, kas padosies, turklāt, pie tikai divu vārtu deficīta. Atlikušajās minūtēs pirmajā periodā, Čehijai bija vēl iespējas gūt vārtus – arī skaitliskajā vairākumā. Viņiem gan tas neizdevās un pēc pirmā perioda uz tablo bija 2:0 Latvijas labā. Ļoti patīkami, tomēr nevarēja aizmirst ka priekšā ir vēl ļoti daudz – 40 minūtes pamatlaikā. Līdz ar to, uzvara vēl nebija garantēta un bija jāturpina cīņa!

Dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt un uzzinātu vairāk…