11/05/2019
12/05/2019

Latvija sīvā cīņā piekāpjas Šveicei! Izrādi puišiem cieņu un padod tālāk…

FOTO AVOTS: Getty Images / Getty Images Europe / Martin Rose / zimbio.com / Google arhīvs

2019.gada 12.maijs jeb trešā Pasaules Čempionāta diena Slovākijā! Tas nozīmēja, ka arī Latvijas hokejistiem klāt nākamā spēle! Turnīra otrā spēle un pirmais ”cietais rieksts” – nepiekāpīgā Šveices valstsvienība! Diemžēl, šoreiz jāsamierinās ar zaudējumu…

11.maijā bija gara diena un tika aizvadītas sešas spēles, no kurām vienā dalību ņēma arī Latvija. Dānija ar 5:4 pēcspēles metienos izrāva uzvaru pār Franciju, Šveice ar 9:0 apkaunoja Itāliju, Vācija vien ar 3:1 spēja izcīnīt samocītu uzvaru pār Lielbritāniju, Somija ar 4:2 sīvā mača galotnē triumfēja pār Slovākiju, bet Čehija ar 7:2 sagrāva Norvēģiju. Protams, neaizmirsīsim par savējiem – Latvija ar 5:2 uzvarēja nominālos pastarīšus – Austrijas hokejistus.

Pirms šīs dienas spēles pret Šveici, arī tika aizvadītas četras spēles. ASV ar 7:1 sagrāva Franciju, bet Krievija ar 5:0, atstāja bez variantiem Austrijas hokejistus. Tikmēr Vācija vien ar 2:1 pieveica Dāniju, bet Itālija aizvadīja vēl vienu smagu cīņu, trešajā periodā krītot pret Zviedriju – 0:8.

Nebija nekāds noslēpums, ka šī spēle Latvija būs grūta un spēles favorīte ir Šveice. Šveice ir vicečempione un pērn izcīnīja sudraba godalgas. Turklāt, pret šiem hokejistiem jau tika aizvadītas divas pārbaudes spēles pirms Pasaules Čempionāta, kurās bez variantiem nācās ciest sakāvi. Bet, ja Latvija grib iekļūt ceturtdaļfinālā, tad ir jācenšas uzvarēt Šveici, jo citādi var nekas neizdoties. Latvijas grupā ir četri grandi, no kuriem būs sarežģīti kādu ”izsist” no astotnieka un vieglāk var būt tieši ar Šveici. Viss gan ir atkarīgs no pašiem hokejistiem!

Kā jau hokejā ir pieņemts – uzvarētāji sastāvus nemaina. Pēc šī principa vadījās arī Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs. Vienīgās izmaiņas bija vārtos – ja vārtu drošība pret Austriju tika uzticēta Kristeram Gudļevskim, tad pret Šveici vārtos stājās Elvis Merzļikins.

Spēli abas komandas sāka diezgan vienādi. Bija momenti gan Šveices, gan arī Latvijas hokejistiem. Bija skaidrs, ka ir kaut kas jāmaina savā spēlē pret Šveici un tas arī tika darīts. Nebija izteikts pārsvars nevienai no komandām. Bīstamus metienus izdarīja Balcers, bet arī Šveice paspēja apdraudēt Merzļikina sargāto mūri. Pēc nospēlētām 20 minūtēm uz tablo gan bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Ļoti svarīgi bija turpināt tādā pašā garā un censties izturēt Šveices presingu un atbildēt ar labiem metieniem. Bija svarīgi šajā spēlē izcīnīt punktus, jo tieši šī ir spēle, kas var izšķirt vai Latvija iekļūs ceturtdaļfinālā vai tas paslīdēs gar degunu.

Dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt un uzzinātu vairāk…