Rodions Kurucs varētu būt Latvijas basketbola nākotne
15/12/2018
Rīgas ”Dinamo” šī varētu būt labākā sezona pēdējo gadu laikā
15/12/2018

5 lietas, kuras Tu nebiji ievērojis un par kurām nebiji aizdomājies, skatoties ”Viens Pats Mājās” pirmo daļu

Filma ”Viens Pats Mājās” ir Ziemassvētku leģenda un vismaz Latvijā – tā tiek rādīta katru adventi. Protams, tautā visiemīļotākās ir tieši pirmās divas daļas, kurā Kevinu attēlo nu jau pieaugušais Makolijs Kalkins. Lai gan Kalkinam bijušas problēmas ar policiju par narkotiku pārnēsāšanu, tagad viņš atgriezies pie normālas dzīves un vairs likumu nepārkāpj. Mazais Kevins nu jau ir 38 gadus vecs.

Bet šoreiz, par godu tieši Ziemassvētkiem un tam, ka viņi tuvojās straujiem soļiem, laiks atskatīties uz šo filmu (pirmajām divām daļām) un parādīsim vietas no filmas, kuras visticamāk Jūs nemaz nebijāt piefiksējuši vai par to aizdomājušies.

FOTO: ekrānšāviņš no ”Viens Pats Mājās 1” filmas

Sāksim ar vietu, kurā viņš ar tēva bisi šāva pa mazām vaska figūriņām. Varbūt daži, bet varbūt neviens ievēroja to, ka brīdī, kad viņš pa viņām šāva, filmā nemaz nevarēja redzēt, ka kaut kas lido uz šo figūru pusi. Nevarēja saksatīt ne lodi, ne kaut mazākās pēdas, ka kaut kas pa figūriņām trāpija. Izskatījās tikai, ka tās apgāzās pašas no sevi un nokrita lejā pie nemazgātajām drēbēm uz pagrabu. (ASV ir tradicionāli, ja ir mājās ir truba, kurā iemet drēbes un tās noslīd uz pagrabu, kur tiek mazgāta veļa – tur krita Kevina sašautās figūras)

FOTO: ekrānšāviņš no ”Viens Pats Mājās 1” filmas

Runājot par brīdi, kad Kevins gāja pirmajā daļā uz veikalu iepirkties… Notikums, kurā viņš nobijās no kaimiņa, par kuru bija stāstījis viņa brālis Bazs. Turpinoties tam, Kevins aizbēga no veikala nesamaksājot par zobbirsti un viņam pakaļ sāka skriet augstāk foto redzamais jaunietis. Kā var redzēt – zēns ir krietni vecāks par Kevinu. Tātad – arī ātrāks, spēcīgāks un gudrāks. Jautājums paliek tāds – kā šis zēns nevarēja Kevinu noķert un kā Kevins paguva aizmukt gan no viņa, gan policista?

FOTO: ekrānšāviņš no ”Viens Pats Mājās 1” filmas

Brīdis, kad Kevins pagatavoja sev vakariņas – cik saprotams, tad tie bija veikalā pirktas ātrās vakariņas – uzsildāmi makaroni. Varbūt par to aizdomājās tikai daži, bet Kevins uzsildīja sev ēdienu mikroviļņu krāsnī, izņēma to mikroviļņu krāsns un brīdī, kad noskanēja baznīcas zvans, viņš aizmirsa par ēdienu – it kā Mārvs ar Hariju ierastos minūti minūtē pie viņa. Kur īsti palika šis ēdiens? Vai to apēda Kevins vai kāds no sliktajiem zēniem jeb ”slapjajiem bandītiem”? Tas ir jautājums uz kuru atbildi mēs, visticamāk, neuzzināsim. Turklāt, Kevins dzer pienu no vīna glāzes, kas ir vēl interesantāk.

FOTO: ekrānšāviņš no ”Viens Pats Mājās 1” filmas

Brīdis, kad Mārvs iekāpj pa logu iekšā Kevina mājā. Sāksim jau ar jautājumu – kā viņš tika iekšā pa logu, ja tas bija ciet? Jā – viņam rokā redzams lauznis, bet logam nav nekādu uzlaušanas pēdu, kā arī mums filmā tas nebija redzams. Tomēr galvenais šajā ainā ir tas, kā Mārvs uzkāpj uz Kevina izliktajām lamatām – asajiem Ziemassvētku rotājumiem. Viņš nevis viņām uzkāpj, lai būtu klusāk, bet uzsit ar visu spēku, turklāt, pēc tam nevis kāpj tām pāri, bet iet ar maziem solīšiem, uzkāpjot uz pilnīgi visiem rotājumiem.

FOTO: ekrānšāviņš no ”Viens Pats Mājās 1” filmas

Scēna, kurā Mārvs ar Hariju paslīd uz mazām spēļu mašīnītēm un stipri nokrīt. Uz grīdas bija redzamas vismaz 50 spēļu mašīnītes. Vai tiešām tās bija tik neredzamas un tik labi braucošas, ka Mārvs ar Hariju uz viņām uzkāpa, un abi divi nokrita tik spēcīgi? Interesanti…

Vēl daži interesanti notikumi no pirmās daļas, bet bez foto un bez īpašiem notikumiem, kuriem nevar atrast loģiku:

  1. – Kevins palika viens mājās. Vai tiešām viņam nebija ne mātes, ne tēva, ne arī ne viena cita ģimenes locekļa telefona numurs, kam piezvanīt? Turklāt, vai viņam galu galā nebija telefons?
  2. – Kevina tēvam piederēja privātmāja un viņš nodrošināja brīvdienu ceļojumu uz Floridu visai ģimenei un arī brāļa ģimenei. Apmaksājot visus ceļojuma izdevumus un arī tēriņus. Kopā – 16 cilvēkiem. Pieaugušie atradās lidmašīnas pirmajā klasē. Cik daudz Kevina tēvs pelnīja, ja varēja atļauties tik labas brīvdienas?
  3. – Brīdī, kad Mārvs atnāca spiegot uz Kevina māju – Kevins palaida filmu. Jautājums – vai tiešām Kevins bija vienīgais šajā ciemā, kurš zināja par šādas filmas eksistenci? Un kāpēc viņš pievienoja arī spridzekļus un tos aizdedzināja, ja skaņa tāpat būtu arī filmā?

Lai vai kā – šī ir Ziemassvētku klasika un par spīti šiem dažiem punktiem, atcerēsimies, ka šī ir viena no labākajām Ziemassvētku filmām! Priecīgus svētkus…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv