VIDEO: krieviski runājošs pusaudzis demolē svešu īpašumu un iemet Daugavā svešu elektrisko skrejriteni
14/08/2019
Deputātu algas nākamgad sasniegs 5000 eiro mēnesī
18/08/2019

Ņirgāšanās par pensionāriem: paziņots, cik būs minimālā pensija. Ar to būs jādzīvo tūkstošiem pensionāru

FOTO AVOTS: baltnews.lv / sputniknewslv.com / Google arhīvs
Konceptuāli atbalstīts Labklājības ministrijas minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanas plāns 2020. un 2021. gadam. Pēc tā jau nākamgad plānots palielināt minimālo pensiju līdz 99 eiro, vēsta ”nra.lv”.

Tāpat plānotas arī citas apņemšanas, ko labklājības ministre Ramona Petraviča norādījusi kā savu prioritāti. Taču nav skaidrs, vai pietiks finansējums minimālo pensiju palielināšanai.

Minimālā pensija Latvijas republikā nav palielināta jau vairāk nekā 10 gadus.

Minētais plāns paredz minimālo ienākumu atbalsta sistēmas pilnveidošanu, lai sniegtu palīdzību maznodrošinātākajām un nevienlīdzības riskiem visbiežāk pakļautajām cilvēku grupām, tajā skaitā pensionāriem, ģimenēm ar bērniem, kā arī invalīdiem.Saskaņā ar plānu, 2020.gadā plānots līdz 99 eiro palielināt pensiju aprēķina bāzi, kā arī līdz tādam pašam apmēram palielināt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmēru. Personām ar 3.grupas invaliditāti pabalsta apmērs būs 99 eiro, taču 1. un 2.grupas invalīdiem tāds, pats tikai piemērojot arī koeficientu.Spied ”Uzzināt vairāk” un dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt un uzzinātu vairāk…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv