VIDEO: krieviski runājošs pusaudzis demolē svešu īpašumu un iemet Daugavā svešu elektrisko skrejriteni
14/08/2019
Deputātu algas nākamgad sasniegs 5000 eiro mēnesī
18/08/2019

Ņirgāšanās par pensionāriem: paziņots, cik būs minimālā pensija. Ar to būs jādzīvo tūkstošiem pensionāru

FOTO AVOTS: baltnews.lv / sputniknewslv.com / Google arhīvs
Šādas izmaiņas pozitīvi ietekmēs vairāk nekā 80 tūkstošus iedzīvotāju. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādījis, ka neviens principiāli neiebilst izmaiņām, taču ir jāskatās naudas sadali, jo pensiju un pabalstu palielināšanai nepieciešami 30 miljoni eiro. Petraviča uzsvēra, ka, pārskatot nozares budžeta izdevumus, varot atrast 26 miljonus eiro, līdz ar to pensiju palielināšana varētu būt reāla.

No 2021. gada paredzēts īstenot dažādus pašvaldību finansētus pasākumus ar mērķi palielināt garantēto minimālo ienākumu līmeni līdz 99 eiro, kā arī palielināt trūcīgas personas ienākumus līdz 198 eiro.

Paredzēts arī noteikt vienotu maznodrošinātās personas ienākuma līmeni – 297 eiro valsts sniegtajam pabalstam. Tāpat arī, ja mājsaimniecībā ir vairākas personas, otrajām un pārējām personām mājsaimniecībā paredzēts piemērot 0,7 koeficientu no pirmās personas ienākumiem.Kopumā izmaiņu īstenošanai nepieciešami 27,5 miljoni eiro no 2020.gada budžeta, kā arī tāds pats apjoms no tālākajiem budžetiem.Lai gan summa nav tā lielākā, tomēr cilvēkus iepriecina vismaz fakts, ka pensionāriem ienākumi kaut nedaudz palielināsies. Jācer vien, ka ar laiku pensija būs ciešamā lielumā un pensionāri varēs vecumdienās dzīvot pārticīgi.Padalies ar šo rakstu sociālajos tīklos – Facebook, draugiem.lv, Twitter un arī citur… Tas aizņems vien dažas sekundītes!

AVOTS: nra.lv / rakstuguru.eu

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv