Evelīna Pārkere šokē Latviju, publicējot bildi, kurā ir redzama gandrīz kaila
03/01/2019
TESTS: Kurš seriāla ”UgunsGrēks” varonis esi Tu?
04/01/2019

Rasels Vestbruks šokē ar slikto precizitāti, bet tik un tā izcīna uzvaru ”Thunder” un ”triple-double”

Naktī un 2019.gada 3.janvāri, pāri okeānam notika vairākas NBA spēles. Viena no tām bija starp līgas vienu no stiprākajām komandām Oklahamas ”Thunder”, kas spēkojās ar komandu, kas cīnās par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs – Losandželosas ”Lakers”.

”Thunder” ar 107:100, bez lielām grūtībām, pieveica ”Lakers”, kam nācās iztikt bez Lebrona Džeimsa. ”Lakers” rindās lielāko lomu spēlē veica trīs spēlētāji – Kentāviuss Kaldvelss-Poups, kas pavadītajās 34 minūtēs, iemeta 25 punktus, atdeva 2 rezultatīvas piespēles, savāca 3 atlēkušās bumbas, pārtvēra 2 pretinieku bumbas, pieļāva vienu tehnisko brāķi un 2 personiskās piezīmes. Brandons Ingrams pavadīja laukumā 41 minūti, kurā paspēja tikt pie 17 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām, 5 rezultatīvām piespēlēm, 1 bloķētu metienu. Viņa kontā arī 3 personiskās piezīmes un 4 tehniskie brāķi. Vislielāko pienesumu komandai tomēr deva Džošs Hārts, kas 38 minūšu laikā guva 13 punktus, 15 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles, vienu nozagtu bumbu, vienu izdarītu bloku. Paralēli, arī 5 personiskās piezīmes un vienu tehnisko brāķi.

”Lakers” spēle nevedās. Komandas līderiem bija diezgan šausmīga precizitāte. Džošs Hārts meta precīzi nedaudz mazāk kā 33,3% metienus spēlē, kamēr Brandons Ingrams precīzs bija nedaudz mazāk kā 40% gadījumos. ”Lakers” spēli zaudēja vien ceturtajā ceturtdaļā, līdz kurai spēle bija ļoti līdzīga. Ceturtajā ceturtdaļā ”Thunder” iemeta 11 punktus vairāk nekā ”Lakers” un tas ļāva svinēt diezgan drošu uzvaru ”Thunder” vienībai.

Savukārt, ”Thunder” rindās diezgan veiksmīgi neveiksmīgu spēli aizvadīja ”triple-double” karalis un viens no līgas vadošajiem saspēles vadītājiem – Rasels Vestbruks. Viņš meta precīzi vien 3 no 22 metieniem, kas ir aptuveni 14% precizitāte, tomēr tik un tā, izcīnīja ”triple-double”. Viņš guva 14 punktus, 16 atlēkušās bumbas, 10 rezultatīvas piespēles, divas reizes pretiniekam ”nozaga” bumbu un divas reizes bloķēja pretinieku metienus. Paguva izdarīt arī četrus tehniskos brāķus un četras personiskās piezīmes.

Rasela neprecizitāti kompensēja Paula Džordža līderisms. Džordžs guva 37 punktus, 4 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles, 4 nozagtas bumbas. Nopelnīja 3 personiskās piezīmes un vienu tehnisko brāķi. Viņš bija viens no lielākajiem iemesliem ”Thunder” uzvarā – precizitāte nedaudz virs vidējā – 50%.

Lai arī Rasels Vestbruks aizvadīja sliktu spēli metienu ziņā, viņš tomēr savāca ”triple-double” un viņa pāstāvētā komanda izcīnīja svarīgu uzvaru, kas nosūtīja ”Lakers” zemāk turnīra tabulā. Šādi turpinot, pastāv pat varbūtība, ka ”Lakers” var neiekļūt izslēgšanas spēlēs. Tuvākie un tiešie konkurenti ”Lakers” ir Sakramento ”Kings”, Memfisas ”Grizzlies” un Dalasas ”Mavericks”, kur spēlē jaunais talants Luka Dončičs.

Paralēli šai spēlei, naktī uz 3.janvāri, notika arī vairākas citas NBA spēles. Viena no tām bija arī mūsu Rodionam Kurucam, kas spēlē Bruklinas ”Nets” vienībā. Bruklina ar 126:121 pieveica Antonija Deivisa pārstāvēto Ņūorleānas ”Pelicans”. ”Nets” pēdējā ceturtdaļā, gandrīz izsēja 18 punktu pārsvaru, tomēr ar 5 punktu pārvaru, izcīnīja svarīgu uzvaru pret ”Pelicans”.

Latvijas pārstāvis Rodions Kurucs, spēli joprojām sāka sākumsastāvā. Laukumā viņš pavadīja 26 minūtes, kuru laikā paguva gūt 10 punktus, 2 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīvu piespēli un izdarīt vienu bloķētu metienu. Savāca arī 3 personiskās piezīmes un vienu tehnisko brāķi. Kurucs meta precīzi četras no septiņām reizēm no distances, bet pie soda metieniem netika. Viņš bija liels ieguldījums ”Nets” svarīgajā uzvarā.

”Nets” atlikušo sezonu cīnīsies par vietu konferences labāko astotniekā. Tieši konkurenti būs Detroitas ”Pistons”, Šarlotes ”Hornets”, Maiami ”Heat”, Orlando ”Magic”. Izskanējušas arī baumas, ka pēc Porziņģa līguma beigām, ”Nets” varētu piedāvāt Kristapam maksimālo līgumu par spēlēšanu Bruklinas vienībā. Tādā gadījumā pastāvētu liela iespēja, ka Kurucs spēlētu vienā komandā ar Porziņģi.

Jāpiemin, ka Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas ”Knicks” ir viena no trīs līgas komandām, kas vēl nav izcīnījušas vismaz 10 uzvaras regulārajā sezonā. Starp ”Knicks” ir vēl tikai Fīniksas ”Suns” un Klīvlendas ”Cavaliers”. ”Knicks” ir zaudējuši pēdējās astoņas spēles pēc kārtas. ”Knicks” nākamā spēle ir pret ”Lakers”, savukārt Kurucs ar ”Nets”, jau pavisam drīz tiksies pret ”Lakers” tiešo konkurenti – Memfisas ”Grizzlies”