Nofilmēts kā +9 grādu karstumā, tiek turpinātas Rīgas ielu kaisīšanas ar sāli (VIDEO)
18/02/2019
TESTS: Vai Tu spēsi uzminēt kāds ir Tavu mīļāko multfilmu varoņu vecums?
19/02/2019

Rīgas ”Dinamo” sagrauj ”Slovan” un saglabā iespējas iekļūt izslēgšanas spēlēs; ”Vitjaz” zaudē

FOTO AVOTS: webnoviny.sk
Rīgas ”Dinamo”, nu pat aizvadīja savu pēdējo regulārās sezonas spēli mājās. Tā tika aizvadīta pret Bratislavas ”Slovan” un beidzās ar Rīgas ”Dinamo” graujošu uzvaru – 5:0 (0:0 ; 2:0 ; 3:0).

Spēles sākums bija ļoti līdzīgs – pirmie vārti tika gūti vien otrās trešdaļas vidū, kad no Mareņa piespēles ripu vārtos raidīja Oskars Batņa. Ilgi nebija vairs pēc tam jāgaida – vairākumu neilgi pēc pirmajiem vārtiem realizēja Linus Videls, kas no Metjū Maiones piespēles panāca jau 2:0.

Trešais periods bija vissvarīgākais un tajā ”Dinamo” guva vēl trīs bezatbildes vārtus. Vispirms izcēlās Andris Džeriņš, kas diezgan kuriozā veidā guva vārtus, kad no borta atlekusi ripa, nokļuva tukšu vārtu priekšā. Pēc tam precīzs bija Rihards Marenis, kas trāpīja pa lejuplidojošu ripu pie pašiem vārtiem. Spēli noslēdza ar piektajiem vārtiem vēlreiz Andris Džeriņš. Cik var saprast no komentētāju sacītā, tad Andris šī mača sākumā, zaudēja arī zobu.

Spēles beigās vēl Kristaps Zīle izvicināja dūres ar pretinieku hokejistu un saņēma piecu minūšu sodu. Jāpiemin, ka ”Slovan” pirmais vārstargs Jakubs Štepaneks saņēma disciplināro sodu 5+20 minūšu apmērā par nesportisku rīcību – viņš ar savu nūju uzsita pa nūju, kura gulēja uz ledus un tā trāpīja mača arbitram. Jāpiemin, ka līgas pastarītei ”Slovan”, tas var dārgi maksāt, jo Štepanekam var piešķirt arī vairāku spēļu diskvalifikāciju, kas liegtu viņam atgrieztos vārtos nākamajās spēlēs.

Rīgas ”Dinamo” vārtos stāvēja Timurs Biļjalovs, kam šī bija ceturtā ”sausā” spēle šajā sezonā.

Spēles laikā, Rīgas hokejisti kopā realizēja četrus skaitliskos vairākumus, kas ir diezgan iespaidīgs rādītājs mūsu komandai. Jāpiemin, ka šodien tika gūti arī pirmie vārti šajā kalendārajā gadā atrodoties skaitliskajā vairākumā mājas laukumā.Lai gan tiešie pretinieki no Sočiem 17.februārī ar 3:1 pieveica Minskas ”Dinamo”’, rīdzinieki joprojām saglabā iespēju iesoļot izslēgšanas spēlēs.

Paralēli citā spēlē, Podoļskas apgabala ”Vitjaz”, kas arī ir ”Dinamo” tiešais pretinieks, piekāpās Maskavas ”CSKA” ar rezultātu 1:6.

Lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs, ir vien jāuzvar un jācer, ka ”Vitjaz” zaudēs. ”Vitjaz” ir viens punkts vairāk kā ”Dinamo”. Abām komandām atlikušas divas spēlēs – ”Vitjaz” aizvadīs mājas spēles pret Minskas ”Dinamo” un Jekatineburgas ”Avtomobilist”, kamēr ”Dinamo” viesos spēkosies ar Čerepovecas ”Severstaļ” un pēc tam ar armijnieku komandu Maskavas ”CSKA”.

Lieki piebilst, ka iekļūšana izslēgšanas spēlēs ”Dinamo” ir visai sarežģīta, jo ”Vitjaz” nāk pretī parocīgākas komandas, kamēr ”Dinamo” nāk pretī spēcīgāki konkurenti. Turklāt, ”Vitjaz” cīnīsies savu fanu klātbūtnē, kamēr mūsējiem nāksies cīnīties Krievijas hokeja laukumos. Plus, ”Vitjaz” ir vienu punktu priekšā ”Dinamo”.

”Dinamo” var iekļūt izslēgšanas spēlēs tikai tādā gadījumā, ja mūsējie uzvar vismaz vienu spēli, bet ”Vitjaz” zaudē abas, vai ”Dinamo” uzvar abas, bet ”Vitjaz” nespēj uzvarēt vairāk kā vienu. Ir arī otrs variants, kas ir mazāk iespējams – ”Dinamo” jāuzvar abas spēles un ”Vitjaz” var uzvarēt arī abas, bet HK ”Soči”, nedrīkst pēdējās divās spēlēs izcīnīt vairāk kā vienu punktu. Pieminēsim, ka Soču komandai ir ļoti parocīgi pretinieki – līgas pastarīte, kuru nupat Rīgas ”Dinamo” sagrāva ar 5:0 (”Slovan”) un Maskavas ”Spartak”. Turklāt, arī abas mājas spēles.

Atliek vien cerēt, ka zvaigznes sastāsies tā, ka ”Dinamo” pēc vairāku gadu pauzes, izcīnīs vietu Play-Off zonā, jo situācija dotajā brīdī ir ļoti sarežģīta, skatoties no mūsu hokejistu puses. Augstāk par sesto vietu, turnīra tabulā vairs ”Dinamo” uzkāpt nevar pat vairs teorētiski.

Dalies ar šo rakstu sociālajos tīklos, lai šo uzzina arī pārējie! Tas aizņems vien dažas sekundes!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv