Kalvenes skolēni jau ceturto gadu stundās ir bez mobiliem tālruņiem
30/01/2019
Melu ziņu autors Neids stāsta par to, kas mainīsies, ja viņš būs deputāts; par Neidu uzņem dokumentālo filmu
30/01/2019

Uzmanies! Facebook uzdarbojas krāpnieki, kas atraduši jaunu veidu kā izkrāpt no Tevis naudu

FOTO AVOTS: Scanpix

Latvieši ir stipra tauta un brīdī, kad kāds tiek apkrāpts, par to tiek vēstīts pārējiem iedzīvotājiem sociālajos tīklos. Tā ir arī šoreiz un brīdina par krāpniekiem, kas viltīgā veidā izvilina no cilvēkiem naudu un tos apmuļķo, vēsta <<nra.lv>>.

Kāda sieviete sociālajā portālā Facebook, brīdina līdzcilvēkus un valsts iedzīvotājus! Ir uzradušies jauni krāpnieki, kuri atraduši jaunu veidu kā apmuļķot cilvēkus un iegūt viņu sūri pelnīto naudu.

”Kā izrādās, tad sociālajā tīklā Facebook, jau esot manīti vairāki sludinājumi, kuros tiek vēstīts, ka tiek atdoti bīglu šķirnes kucēni. Suņi tiekot it kā atdoti par brīvu, bet, ja tie netikšot paņemti, tad dzīvnieki tikšot iemidzināti. Klāt sludinājumam pievienots arī telefona numurs!”

Protams, ka šis sludinājums uzrunājis daudzus. Vairāki vēlas palīdzēt nelaimē nonākušajiem sunīšiem. Tiesa, izrādās, ka patiesībā šādu sunīšu nemaz nav. Telefona numurs, kas pievienots ierakstam jeb sludinājumam, ir reģistrēts ārzemēs. Zvanot uz to, ir jāmaksā!

”Cilvēki atraduši veidu kā piepelnīties uz citu līdzjūtības,” raksta brīdinājuma autore. Turklāt, beigās noskaidrojies, ka oriģinālais suņuku attēls ir paņemts no kādas krievu mājaslapas.

Jāpiezīmē, ka šis nebūt nav pirmais gadījums, kad iedzīvotāji brīdina par šādiem krāpniekiem!

2018.gadā, iedzīvotāji aicināja uzmanīties arī no telefonkrāpniekiem. Tie pazvana cilvēkam, noliek klausuli un gaida, kad tiem atzvanīs uz ārvalstu telefona numuriem. Tāpat ir bijuši gadījumi, kad krāpnieki zvana nepazīstamiem un svešiem numuriem – stāsta, ka tuvinieki nonākuši nelaimē un mēģina no šiem sazvanītajiem cilvēkiem iegūt naudas līdzekļus.

Brīdinājuma autore lūdz uzmanīties! Latvijā tomēr ir ļoti daudz oficiālas organizācijas, kuras nodarbojas ar labdarību un tur vienmēr var ziedot naudu un palīdzēt dzīvniekiem vai cilvekiem, kam palīdzība tiešām ir nepieciešama.

Padalies ar šo rakstu sociālajos tīklos, lai par notikušo uzzina arī pārējie un zina, kas ir kas!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv