Mediķi gāja kājām divus kilometrus, lai izglābtu pacientu dziļos laukos
31/01/2019
IESPĒJAMS TIKAI KRIEVIJĀ: Puiši piesien pie mašīnas paklāju un vizinās pa Krievijas ielām; sods 13 eiro
31/01/2019

Vāc parakstus, lai sāls kaisīšanas vietā uz ceļiem, izmantotu smiltis; vajag vēl 2000 parakstus

FOTO AVOTS: iauto.lv

Ziemai pienākot un esot bargākai un ar sniegu pārpildītākai, ir jākaisa ceļi. Latvijā iecienīta metode ir sāls, bet tas nenāk par labu pašiem auto, tāpēc <<manabalss.lv>> ir sākusies iniciatīva, lai sāls vietā tiktu izmantotas smiltis, vēsta <<iauto.lv>>.

Iniciatīva piedāvā pilsētās un īpaši apdzīvotās vietās, sāls vietā ziemā kaisīt ceļus ar smiltīm. Jāpiemin, ka pilnībā nekaitīgu pretapledošanas materiālu nav, tomēr smiltis daudz mazāk bojā apavus un arī automašīnu virsbūves nekā sāls. Arī dzīvniekiem, smilts nerada tādu kairinājumu uz viņu pēdām kā sāls, tā kā liels labums būtu arī mūsu mīluļiem.

Iemesls kāpēc ledus kausēšanai izmanto tieši sāli, ir tāds, ka tas ir daudz lētāks nekā citi materiāli. Lai samazinātu izmaksas, tad sāli var izmantot mazos ciematos un uz ceļiem, kuri nav tik bieži braukāti – uz lielajiem ceļiem vajadzētu izmantot smiltis kā primāro materiālu.

FOTO NO AKCIJAS UN PARAKSTU VĀKŠANAS (SAITE, KUR BALSOT, IR ZEM RAKSTA):

Sāls neizmantošana nodrošinās to, ka ziemas sezonā mazāk tiek bojātas mājdzīvnieku ķepas, cilvēku apavi, automašīnu virsbūves, ceļa kvalitāte un visi citi aspekti, kas saistīti ar pārmērīgu sāls lietošanu uz pilsētu ceļiem.

Paraksties, ja vēlies un padalies ar šo rakstu tālāk sociālajos tīklos, lai parakstās arī citi. Dalīšanās ar rakstu sociālajos tīklos ir bezmaksas un tā aizņem vien dažas sekundes. Padalies ar rakstu iekš draugiem.lv, Facebook un arī citur!

Balsot var šeit: https://manabalss.lv/par-pilsetas-ielam-bez-sals/show

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv