TESTS: Uz kuru valsti Tu vasaras brīvlaikā aizceļosi?
15/01/2019
”Es pirmais atnācu un pēdējais aiziešu,” Kaimiņš saglabā KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētāja biedra amatu
16/01/2019

”Vairs nebūs brīdinājumu! Pa taisno sods!” Policija ir nepiekāpīga un telefonu lietotājus pie stūres sodīs

FOTO AVOTS: TV3 ziņas (Jānis Zvērs)

Sociālās reklāmas kampaņas televīzijā un uz ielām, kā arī milzīgie sodi, nekādi nav ietekmējuši Latvijas autovadītāju sliktos paradumus – runāšanu pa telefonu pie automašinas stūres. 15.janvāra vakarā, par to liecināja TV3 ziņas, kas devās kopā ar policistiem netrafarētā auto, ķert šī likuma pārkāpējus. Tā vēsta arī portāls <<skaties.lv>>.

Netrafarētais policijas auto ir aprīkots ar trīs kamerām, kas fiksē šoferu runāšanu pa telefonu.

Pieķerti tika daudzi, bet ne visi savu vainu atzina. Īsti neviens arī nevēlējās stāties kameras priekšā un sniegt savu viedokli par notikušo.

Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas policists Uldis Jaunalksnis stāsta: ”Vienmēr viņi saka – es tikai gribēju pacelt un pateikt, ka nevaru runāt, jo esmu pie stūres. Kaut kā tā – gribēju nolikt klausuli. Vairs nav brīdinājums – pa taisno ir sods! Pusgadu atpakaļ, viss mainījās – tagad uzreiz ir minimālais sods – 25 eiro. Ja šis likums vienreiz jau pārkāpts, tad līdz pat 100 eiro. Ja pusgada laikā ir atkārtots pārkāpums, tad loģiski, ka netiks likts minimālais sods. Vēl svarīga arī vadītāja attieksme pret pārkāpumu – kā reaģē, cik nožēlo. Datubāzē var visu redzēt – ja vairāki pārkapumi, attieksmi arī var redzēt savādāku”.

Jaunalksnis arī šoferiem iesaka iegādāties handsfree tehniku – tehniku ar kuru var sazināties, sazvanīties, bet nav pie auss jāliek telefons un jāizmanto rokas. To esot atļauts lietot un tad vadītāji iztiks bez soda un daudz vairāk naudu ietaupīs nekā uz sodu.

Jaunalksnim tika vaicāts par rekordiem, telefonu runātāju ziņā un viņš stāstīja, ka vasarā esot bijis intensīvs reidz, un tad stundas laikā, tika apstādināti vairāk nekā 40 autovadītāji, kas runāja pa tālruni.

Policisti atzīst, ka lieli uzlabojumi, pagaidām, nav jūtami. Par spīti CSDD kampaņai par zombijiem pie sūtres, telefona lietošanu pie auto stūres, vairums braucēju uzskata par kaut ko pavisam normālu.

Atgādināsim, ka drošība ir pirmajā vietā un mēs iesakām lietot telefonu tikai tad, kad neesiet pie stūres! Auto ir domāts, lai ar to brauktu, tāpēc brauksim uzmanīgi un nelietosim telefonus pie auto stūres.

Painformē arī savus draugus un dalies ar šo rakstu sociālajos tīklos, lai par to uzzina arī Tavi draugi un paziņas. Tas aizņems vien dažas sekundītes…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv