Izbraucot no autoostas, uzreiz saplīst autobuss; pasažieriem naudu neatgriež
22/01/2019
TESTS: Cik Tev nākamgad būs sekotāju iekš Instagram?
22/01/2019

VIDEO: Vīrietis no Latvijas nofilmē pilnu Mēness aptumsumu tepat Latvijā

FOTO AVOTS: tvnet.lv

21.janvārī, tika konstatēts Mēness aptumsums. Citviet tas bija redzams labāk un ilgāk, bet citviet sliktāk un mazāk. To iemūžināt iekš video, ir paguvis kāds Latvijas iedzīvotājs.

Viņš stāsta:

”Plāns ir pavisam vienkāršs – ap 3:30 naktī, dodamies uz netālo pļavu, kur jau noskatītā vietā, uzstādām visu tehniku un dzerot karstu tēju, izbaudām šo maģisko dabas fenomenu. Bet tā jau nebūtu dzīve, ja viss notiktos tā, kā tas tika ieplānots.

Mūsu piedzīvojums un Mēness aptumsuma medības sākās jau ap trijiem naktī, kad cēlāmies, lai termosā un termokrūzēs uzlietu tēju, sapakotu cepumus līdzņemšanai un, protams, arī visu foto un video tehniku!

Ar plkst. 3:45, sasniedzām noskatīto pļavas pleķīti. Apsveicinājāmies ar vietējiem iedzīvotājiem – savvaļas rikšotājiem! Salikām visu fototehniku un pirmās 15 minūtes, viss ritēja gludi. Mēness jau pa pusei bija pazudis un mēs visi priecīgi. Bet te pēkšņi, piecu minūšu laikā, pār mums pārvelkas necaurredzami mākoņi. Nodomājām – še Tev nu bija lieliskais un lielais plāns…

Bet mūs apturēt ir sarežģīti un pat grūti. Ja esam ko izlēmuši, tad izdarām līdz galam. Telefonā izpētījām karti un mākoņu atrašanās vietu. Līdz pilnajam Mēness aptumsumam, mums bija atlikusi vēl pilna stunda. Daudz nevilkām garumā – salikām visu mašīnā un dzenamies pakaļ šai retajai dabas parādībai – Mēness aptumsumam!

Nobraucām gandrīz 30-40 minūtes uz Ziemeļu pusi. Atradām tur kādu klusu lauku piebraucamo ceļu, kur gaismas piesārņojums bija gana mazs. Tur pa jaunam uzstādījām tehniku.

Nu tagad gan varējām izvilkt tējas krūzītes un kārtīgi atslābināties. Tik ap kādiem sešiem no rīta, kad cilvēki sāk lēnām doties uz darba vietām, garām braucošajiem interesentiem, esam spiesti paskaidrot, ar ko mēs te īsti nodarbojamies.

Aptumsums beidzās ap kādiem plkst. 7:15. Tieši ap šo laiku mūs arī panāca biezā mākoņu sega, tā kā var sacīt, ka viss beidzās pozitīvi.”


Piedavājam iespēju arī noskatīties videoklipu no vietas, kur tika filmēts izcilais dabas fenomens!

Noskaties video un padalies ar šo rakstu sociālajos tīklos, lai šo redz pilnīgi visi! Tas ir īsts skaistums…

VIDEO:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv