Neesi aita – neļauj lielajiem medijiem sevi apcirpt! Kāds labums viņiem ir no nepatiesu ziņu publicēšanas? Lūk…
24/12/2018
Kurucs ar otro ”double-double” karjerā, sekmē ”Nets” grūto uzvaru otrajā papildlaikā
27/12/2018

Bērnības našķi jeb nostaļģija un atgriešanās 90tajos gados

No kreisās: saldējums ''Gaiziņš'', torte ''Kaprīze'' un čipši ''Kartupeļu Ripuļi''.
Lielākajai daļai, bērnība asociējas ar kaut ko īpašu. Kādam tā ir kāda filma, kādam kāds saldums, bet kādam citam tas var būt arī kāds notikums vai notikume virkne. Šoreiz – no katra pa mazumiņam! Atgriezīsimies pāris gadus atpakaļ, varbūt arī pāris desmitu gadus atpakaļ. Pavērosim, kas ir mainījies.

Apskatīsim saldumus, kas toreiz bija, kas bija arī savādāk nekā tagad un kas īsti ir mainījies. Pagremdēsimies atmiņās un sajutīsim to nostaļģiju, atminoties bērnību vai citam – jaunību.

Ādažu Čipšu ražojums ”EGO CHIPS”

Šiem čipšiem bija vairākas garšas un viņi atšķīrās ar to, ka nebija tādi kā parastie čipši. Pirmkārt, viņiem jau bija savādāka garša kā jebkuriem citiem siera čipšiem. Viņiem bija savādāka garša – šī garša bija interesanta un čipši bija daudz plānāki nekā parastie. Turklāt, neierasti bija arī tas, ka paka vērās no sāna jeb horizontāli nevis vertikāli vai no augšas, kā parastajiem čipšiem. Šis bija ļoti interesants ražojums, kas topā turējas ilgi, tomēr, kad vairs topā tie nebija, tie tika izņemti no aprites Latvijā pavisam. Ja atminamies pareizi, tad šajos čipsos reizēm tika paslēptas arī mazas naudas zīmītes, kas bija kā retas balvas jeb kuponi, kurus parasti pie kasieres varēja iemainīt pret īstu naudu. Parasti, tie bija 5 lati vai 10 lati. Ļoti retu reizi, kad varēja laimēt vairāk. Iespējams, ka šie čipši bija arī īsu laiku, kad pastāvēja eiro, tomēr tas ir tikai teorētiski.

Rīgas ”Dinamo” čipši

Kādu laiku, ļoti populāri čipši bija šie – ar īpašu dižainu ražotie Rīgas ”Dinamo” čipši, kam gan nav īsti iespējams pateikt ražotāju. Šiem čipšiem bija īpašs tas, ka viens santīms no čipšu samaksas, tika ziedots labdarībai, ja pareizi atminamies. Tajos laikos vēl bija valūta ”lati”.  Turklāt, klāt šiem čipšiem, vienmēr nāca viena Rīgas ”Dinamo” spēlētāja kartiņa. Tajā bija rakstīts viss par hokejistu – tautība, vārds, uzvārds, visa pārējā informācija, virsū autogrāfs un pat hobiji, mīļākais ēdiens. Čipši bija ļoti populāri, bet arī no aprites jau sen kā ir izņemti.

Dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt, skatīties un uzzinātu vairāk…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv