Spēle Fortnite – kā tā ietekmē bērnus?
22/12/2018
”Nets” treneris uzticās latvietim Kurucam, un tas sekmējas ar jaunu rezultivitātes rekordu Rodionam
22/12/2018

Deviņdesmito gadu bērni vēl lasīja grāmatas! Vai atceries šīs grāmatas no bērnības? Nostaļģija.

Lapa no grāmatas ''Pifa piedzīvojumi''.
Katrs cilvēks ir lasījis kādu grāmatu un tas ir tikai pašsaprotami. Tomēr, bērnībā bija grāmatas, kas bija topā un tās lasīja visi. Un ir tādas, kuras ir izlasījuši gandrīz visi vai vismaz zina par tādu eksistenci.

Deviņdesmitajos gados bērni lasīja grāmatas daudz vairāk kā bērni to dara tagad. Tāpēc, dosim iespēju atpazīt šīs sešas grāmatas, kuras ir lasījuši vairums bērnu no Latvijas. Vai atpazīsi šīs sešas grāmatas? Aiziet!

 

Pifa Piedzīvojumi
Pifa Piedzīvojumi bija klasiskā bērnības grāmata, kuru mazi būdami šķirstījām un lasījām gandrīz katru dienu. Tā nu tiešām bija grāmata, kura neapnika. Viņā bija tik daudz un interesanti notikumi ar suni Pifu un kaķi, ka izlasot grāmatu vienreiz, varēja to sākt lasīt no sākuma. Vēl patīkamāk bija šo grāmatu lasīt, jo tā bija ilustrēta. Katrs interesantais stāsts bija parādīts ar fotogrāfijām, kuras bija apburoši uzzīmētas un tādā veidā piesaistīja bērnus lasīt.

Grega Dienasgrāmata
Grega Dienasgrāmata gan ir jaunāko gadu gājuma bērnu grāmatu sērija, tomēr jāsaka, ka šī ir mūsdienu bērnu grāmata. Pie tās viņi uzauga. Stāsts par skolēnu Gregu, kam ir daudz un dažādi notikumi, kas tiek aprakstīti Džefa Kinnija grāmatu sērijā ar nosuskumu Grega Dienasgrāmata. Grāmatai iznāk arvien jaunas sērijas un nu jau grāmata ir sasniegusi vairāk kā desmit daļas. Grāmata piesaistīja lasītājus, jo tai vienmēr bija 216 lapas, ko lasīt un to varēja ātri izlasīt, jo tā bija rakstīta kā dienasgrāmata. Tur bija daudz bildes, ilustrēti zīmējumi komiksu veidā un arī notikumi bija ieintriğējoši. Pēc grāmatas motīviem ir arī tapušas vairākas filmas šai grāmatai – noteiktām daļām.

Sprīdītis
Laiks ķerties klāt pie tā, kas ražots tepat pie mums. Grāmata par mazo Sprīdīti ar lāpstu, kurš gāja laimi meklēt. Cīnījās ar ļaunajiem, sadarbojās ar labajiem un beigās, kad laimi citur neatrada, devās atpakaļ mājās, jo saprata, ka tur ir tā laime. Ir gan grāmata, ir gan filma, gan arī teātra izrādes šim garadarbam par Sprīdīti. Lai gan laiks ir gājis, par Sprīdīti joprojām tiek mācīts pamatskolā, tieši literatūrā. Tāpēc, jāsaka, ka katru gadu kāda klase, dabū vēl izlasīt šī grāmatu par Sprīdīti, kas laimi gāja meklēt.

Dodies uz otro lapu, lai turpinātu lasīt, skatīties un uzzinātu vairāk…

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv