Pēc svarīgās uzvaras pret Indraša pārstāvēto ”Dynamo”, Rīgas ”Dinamo” palielina iespējas iekļūt Play-Offos
02/01/2019
Rasels Vestbruks šokē ar slikto precizitāti, bet tik un tā izcīna uzvaru ”Thunder” un ”triple-double”
03/01/2019

Evelīna Pārkere šokē Latviju, publicējot bildi, kurā ir redzama gandrīz kaila

Evelīnas Parkeres (@movieevelina) Instagram ievietotais foto.

PIRMS SĀC LASĪT RAKSTU, ESI BRĪDINĀTS, KA RAKSTĀ BŪS FOTO, KAS VAR ŠĶIST NEPAREIZS UN NEPIEDIENĪGS ATTIECĪGĀM VECUMA UN CILVĒKU GRUPĀM! JA NEESI GATAVS ŠO FOTO SKATĪT, IETEICAMS, RAKSTU NETURPINĀT LASĪT!

Kad Tev Instagram seko gandrīz 100 tūkstoši cilvēku, ir jādomā, ko tur publicēt – īpaši, ja 80% no šiem sekotājiem ir mazi bērni, kas no Tevis iedvesmojas. Lai gan Latvijas YouTube mega-zvaigzne un sociālo mediju influencere Evelīna Pārkere, īpāši bieži piezīmē, ka uzskata vairākus Latvijas YouTuberus par sliktu piemēru bērniem, viņa pati gan pie šī nepieturas – gan samērā asi atbild saviem faniem un sekotājiem, gan publicē bildes, kur ir puskaila.

Lai gan pasaulē šādas bildes publicēt sievietēm nav nekas traks, Latvijā šis tomēr nav tādā topā un daudzi cilvēki šo neatbalsta.

Lai nebūtu tikai mūsu viedoklis, izveidojām Google veidlapās aptauju, kurā tika uzdots jautājumu: ”Vai publicēt šādu bildi sociālajos tīklos ir normāli, ja šim cilvēkam seko aptuveni 50 000 mazu bērnu?”. Pārbaudot Evelīnas sekotāju sarakstu, var spriest, ka aptuveni 50 000 sekotāju ir cilvēki, kas nav sasnieguši vismaz 15 gadu vecumu. Atgādināsim, ka pēc likuma, par bērnu tiek atzīts cilvēks, kurš nav sasniedzis 18 gadu vecumu.

Tika aptaujāti cilvēki dažādos vecumos – interneta aptaujā piedalījās gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie, gan arī pensionāri. Vairums uzskatīja, ka šādas bildes nav piedienīgi publicēt sociālajos portālos.

Lai būtu vieglāk un precīzāk spriest, aptauja bija atvērta aptuveni stundu. Stundas laikā, tika saņemti 325 viedokļi. 68 cilvēki (21,3%) atbildēja, ka bilde ir pieņemama un šādu foto var publicēt bez jebkādas domāšanas, kamēr 239 (74,9%), atbildēja, ka šādus foto nav piedienīgi publicēt. 18 cilvēki, atbildēja ar savām atbildēm, kas bija: ”neesmu spējīgs spriest”, ”lai spriež citi” vai arī uzrakstīja ”nav normāli” vai ”ir normāli” aizņemot 5,4%. Zemāk ir pievienota arī aptaujas grafika un Evelīnas pievienotais foto Instagram, par kuru tiek runāts.

Aptaujas grafika:

Evelīnas publicētais foto Instagram:

 

View this post on Instagram

 

Peachy ? & Beachy?

A post shared by Evelina Parkere (@movieevelina) on

Pēc neilga laika, Evelīna, iespējams, sadusmojās uz komentāriem, kas uzskatīja, ka bilde nav domāta šādai auditorijai un viņa publicēja vēl vienu bildi:

 

View this post on Instagram

 

Peachy? & Beachy?

A post shared by Evelina Parkere (@movieevelina) on

Abas šīs bildes ir kļuvušas diezgan populāras – dienas laikā, katrai bildei, vairāk nekā 10 tūkstoši ”PATĪK”. Šajā situācijā, cilvēki ir sastājušies divos cilpas galos – vienā, kas atbalsta jauno influenceri un otrā tie, kas neatbalsta šādu bilžu publicēšanu sociālajos tīklos.

Cilvēki vairāk diskutē par to, ka Evelīna ir vairākas reizes izteikusies, ka YouTube videoklipu veidotāji un tiešraižu veidotāji no Latvijas, negatīvi un slikti ietekmē bērnus, kamēr viņa pati, nesen publicēja šādu foto.

LASI CITUS RAKSTUS: Evelīna Pārkere atklāta kopējot citas meitenes bildi

Jāatzīst, ka influenceram un slavenībai šajā valstī nav būt viegli. Jāuzņem daudz kritikas un bieži vien, kritikas ir vairāk nekā pozitīvas atsauksmes. Bet, varbūt tā ir zīme, ka kaut kas jāmaina? Par to atliek spriest katram pašam.

Lieki pieminēt, ka medijos bieži izskan ziņas par Latvijas YouTube galvenajiem video veidotājiem un katrs stāsts ir interesantāks par iepriekšējo. Šī ir nozare, kas tiek plaši aprunāta medijos un šis nav izņēmums.

Par to, kas ir pareizi, bet kas nav – atliks vien spriest katram pašam. Mēs nedz atbalstām, nedz arī neatbalstām šādas aktivitātes – katrs dara to, ko uzskata par pareizu!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv