Trīs labākās vietas Eiropā, kuras Tev vajadzētu apmeklēt
14/12/2018
Pieci Latvijas vēsturē labākie, populārākie un reitingiem augstākie televīzijas seriāli
14/12/2018

Pieci latviešu sportisti, kuri pārsteidza pasaules sporta industriju

Lai gan sports parasti ir hobijs, gan pasaulē, gan arī Latvijā, ir tomēr arī tādi cilvēki, kas no tā pelna savu iztiku un daudzi pat šī hobija dēļ, spēj nodrošināt visu savu dzīvi un ir bagāti cilvēki – miljonāri un pat miljardieri. Arī Latvijā ir šādi sportisti. Lai gan to nav daudz, tomēr daži tādi ir. Lai vai kā – šie būs tie, kas sporta industrijā ir sasnieguši visvairāk.

Pieci sportisti no Latvijas, kuri pārsteizdza pasaules sporta industriju un ir nodrošinājuši dzīvi jau tagad.

Kristaps Porziņģis

Kristaps ir basketbolists no Liepājas. Dzimis 1995.gada 2.augustā – spēlējis ar brāļiem basketbolu, beigās pārcēlies spēlēt to uz Spāniju, kas beigās sekmējās ar to, ka 2015.gadā NBA draftam viņu pieteica viņa aģents un ar ceturto drafta izvēli, viņu draftēja Ņujorkas ”Knicks” franšīze. 2015.gada sezonu viņš aizvadīja cienījami un 2016.gada sezona arī nebija peļama. Līdz 2017.gada sezonas sākumam, viss bija labi, līdz viņa guva potītes savainojumu un laukumā nav atgriezies vēl šobrīd. Netiek arī sniegta lielāka informācija par to, kad mūsu basketbolists varētu atgriezties laukumā. Porziņģim ir līgums ar ”Knicks” vēl šogad un nākamgad. Par šo gadu, lai arī viņš nav bijis laukumā, viņš saņems gandrīz 5 miljonus un 700 tūkstošus amerikāņu dolārus, kamēr par nākamo sezonu, viņa alga pārsniegs 7 miljonus un 514 tūkstošus amerikāņu dolārus. Jāsaka, ka pats sākums Kristapam nebija jauks, tomēr no ērķšķiem, viņš ir ticis līdz zvaigznēm.Mairis Briedis

33 gadi: bokseris – policists, kas ar raksturu un spēku parādīja, ka ir iespējams viss. Pa lielam, vienīgais latviešu bokseris, kurš ir ticis tik tālu. No 2017.gada aprīļa, līdz 2018.gada janvārim, viņam bija tas gods būt par pasaules čempionu WBC. Viņš, joprojām, saglabā arī čempiona titulu IBA boksa versijā. Lai arī Mairis ar šiem tituliem jau savu atlikušo dzīvi materiāli ir nodrosinājis, viņš joprojām turpina gan piekopt boksera talantu, gan strādāt Latvijas Valsts policijā. Ja par Kristapu Porziņģi ziņas par viņa materiālo stāvokli varēja uzzināt ļoti viegli, par Mairi gan to nav tik viegli uzzināt un īsti nekur tas netiek atklāts, tomēr gadā viņš varētu nopelnīt, aptuveni ap 3 miljoniem eiro (nav oficiāla un apstiprināta summa – šī ir mūsu, aprēķinātā, kas varētu būt patiesa). Plus, jāņem vērā, ka viņš vēl strādā par policistu.

Zemgus Girgensons

24 gadus vecs: Zemgus ir patlaban vienīgais, NHL spēlējošais latviešu izcelsmes hokejists. Kopš 2012.gada NHL draftā viņš tika izraudzīts ar kopējo 14.kārtas numuru (Buffalo Sabres), laikam ejot, viņš nav mainījis komandu un, joprojām, spēlei zem šīs pašas komandas emblēmas. Zemgus gadā nopelna 1,6 miljonus ASV dolāru, kas eiro izteiksmē ir aptuveni 1,41 miljons eiro. Pēc šī gada gan Zemgusam beidzas līgums ar Buffalo un nav zināms vai viņam tiks dota iespēja to pagarināt, jo laikam ejot, Buffalo sastāvs ir krietni uzlabojies un nav zināms vai Buffalo nākamgad vēl Zemgu vajadzēs. Cerēsim, ka vajadzēs, bet, ja nevajadzēs, tad Zemgus atradīs citu komandu, kurā būs noderīgs.

Reinis Nitišs

Reinis ir 22 gadus vecs un nodarbojas ar autosportu – ir latviešu rallijkrosa autobraucējs. Dzimis Jēkabpilī. 2013.gadā izcīnījis savu pirmo, pasaulē ievērojamo titulu – uzvarējis Super1600 divīziju Eiropas Rallijkrosa Čempionātā. Viņš ir jaunākais šī posma uzvarētājs FIA Pasaules Rallijkrosa Čempionāta vēsturē – titulu izcīnīja jau 17 gadu vecumā. Par Reiņa finansiālo stāvokli nav zināms tāpat kā par Maira, tomēr tiek spriests, ka arī viņš, gada laikā varētu nopelnīt vismaz vienu miljonu eiro (nav oficiāli apstiprināts).Pauls Jonass

21 gadu vecs motosportists no Kalvenes. Pirmais latviešu motosportists vēsturē, kurš kļuvis par pasaules čempionu motokrosā – MX2 klasē (2017.gadā). Vairākkārtējs Latvijas un arī Baltijas čempions – bijis arī jauniešu čempions un Eiropas čempions. 2018.gadā viņu gan pārliecinoši pārspēja Spānijas brīnums Jorge Prado, kas 16 gadu vecumā, izcīnīja pasaules čempiona titulu. Nākamgad, Pauls pāries uz MXGP klasi, kurā viņš gribot kļūt par čempionu. Lai gan sapnis ir liels, gan bukmeikeri, gan arī fani, šādu iespēju stipri apšauba, jo šajā klasē brauc divi labākie un ātrākie braucēji visā pasaulē – Tonijs Kairoli un Džefrijs Hērlings. Turklāt, arī nākamie braucēji aiz viņiem ir krietni pieredzējušāki un ātrāki par Paulu. Lai vai kā – arī mēs Paulam nākamgad novēlam veiksmi un tikt starp labākajiem 10 braucējiem šajā klasē. Par Paula materiālo stāvokli arī nav krietni daudz informācijas internetā, tomēr varētu spriest, ka arī viņš gada laikā nopelna vismaz 100 – 300 tūkstošus eiro. Šī summa nav oficiāla un apstiprināta – tā ir mūsu, aptuveni, aprēķinātā summa, kas varētu būt patiesa.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv