Šogad iznāks jauna ”Ledus Sirds”, ”Šreks” un arī ”Rotaļlietu Stāsts” daļas
01/02/2019
VIDEO: Deputāts Aldis Gobzems pieķerts Saeimas sēdē, mielojoties ar saviem ”puņķiem”
01/02/2019

Pusotras promiles reibumā braukušajai tiesnesei, tiesības atņemt nevar; atkal varēs sēsties pie auto stūres

FOTO: skaties.lv

Gandrīz trīs promiļu reibums, nav iemesls, lai atņemtu autovadītāju tiesības, Zemgalas rajona tiesas tiesnesei Ivetai Silickai. Lai gan tiek rosināts viņu atcelt no amta, tiesības atņemtas tomēr viņai netiks, vēsta TV3 raidījums ”Nekā Personīga”, <<utv.lv>> un citi Latvijas mediji.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas tiesneši rosinās Saeimai atbrīvot no amata Silicku. Šo piektdien, viņa pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Disciplinārtiesai, bet vai to darīs – Silicka neatklāj.

Administratīvo pārkāpumu kodekss ierindas iedzīvotājam par automašīnas vadīšanu virs pusotras promiles paredz administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sodu līdz pat 1400 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz četriem gadiem.

Tiesnešus administratīvās imunitātes dēļ par braukšanu reibumā cietumā neliek un autovadītāja apliecību neatņem. Tas darīts, lai nepieļautu nepamatotu iejaukšanos profesionālajā darbībā un, lai pasargātu tiesnesi no iespējamas ārējas ietekmes.

Silicka, visticamāk, jau pēc mēneša vairs nebūs tiesnese. Tomēr, viņa varēs sēsties pie sava auto stūres un likumīgi pārvietoties ar savu BMW. Viņai tiks piemērots augstākais disciplinārsods, bet viņai paliks autovadītāja apliecība. Iemesls – divreiz nevar sodīt par vienu un to pašu!

Tiesnešu vairākums, ir aptaujās pauduši savu viedokli – viņu gatavību atteikties no administratīvās imunitātes. To rosina arī Tiesnešu ētikas komisija, tomēr likums pagaidām paliek iepriekšējais.

Tieslietu ministrijā skaidro, ka visdrīzāk administratīvo imunitāti tiesnešiem atcels nākamgad, kad Latvijā vairs nepiemēros administratīvo arestu.

Šī ziņa ir krietni šokējusi gan Latvijas medijus, gan iedzīvotājus, jo parastam iedzīvotājam, visticamāk, tiktu ne tikai atņemtas tiesības, bet arī pispriests ļoti bargs un milzīgs naudas sods. Par tālāko tiesneses rīcību un darbu nekas nav zināms, tomēr šķiet, ka viņa amatā paliks.

Dalies ar šo rakstu sociālajos tīklos, lai šo uzzina arī citi. Vai tas ir normāli? Dalies ar rakstu Facebook, draugiem.lv un arī citur, lai to uzzina arī parējie!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv