Valmieras ”Sportland” nepatiesās atlaides – pārbaudi pirms pērc!
01/01/2019
Pēc svarīgās uzvaras pret Indraša pārstāvēto ”Dynamo”, Rīgas ”Dinamo” palielina iespējas iekļūt Play-Offos
02/01/2019

Septiņi bērnības dienu komiksi, kurus lasījis ir gandrīz ikviens

Pārdesmit gadus atpakaļ, topā nebija videoklipi internetā un tur atrasti stāsti. Tas bija laiks, kad bērni un arī pieaugušie lasīja komiksus, kurus varēja iegādāties kioskos un pasta stacijās. Tie bija dažādi un ļoti daudz, tāpēc atgriezīsimies tajos laikos, kad tie bija modē un apskatīsimies dažus, kuri bija paši populārākie. Daži no viņiem tiek pirkti un lasīti arī šajos laikos.

Ķersimies klāt, septiņiem populārākajiem komiksiem – žurnāliem, kurus rokā ir paņēmis gandrīz katrs cilvēks, kas dzimis laikā no 1990.gada līdz 2005.gadam.

FOTO: egmont.lv

FOTO: egmont.lv

Donalds Daks
Donalds Daks, bija vispopulārākais un stilīgākais komikss tajos laikos un to iegādāties var vēl šobaltdien. Tas bija stāsts par slinku pīli, vārdā Donalds Daks. Viņam bija trīs mazbērni – pīlēni, arī mīļotā pīle Deizija, brālēns Cietsmaidis un krusttēvs miljardieris. Saturs bija dažāds – katrā izdevumā bija vairāki stāsti jeb notikumi, tur varēja risināt dažādus uzdevumus kā arī mīklas. Katram izdevumam nāca līdzi arī noteikta mantiņa, kas bērnus mudināja šo žurnālu jeb komiksu iegādāties vai lūgt, lai to izdara vecāki. Komikss iznāca vien reizi mēnesī un katru mēnesi, tam bija milzīgs pieprasījums. To saprata arī komiksa izdevēji un sāka izlaist šo komiksu mazas grāmatas veidā, kurā sastāvēja no 300 lapām. Šis komikss joprojām ir populārs un patīk daudziem. Tie, kuri šos komiksus kolekcionēja, noteikti tos var joprojām atrast, savos plauktos. Internetā var rast informāciju, ka Donalda Daka komiksus varēja iegādāties pat 1997.gadā – tajā laikā par 69 santīmiem. 2 gadus atpakaļ – 2017.gadā, cena par žurnālu ir sasniegusi jau 2,65€. Šogad, cena par žurnālu ir jau 2,99€ gabalā. Šis žurnāls – komikss, tagad iznāk divos veidos katru mēnesi – viens kā žurnāls, otrā kā grāmata. Grāmata izmaksā 5,99€ un ir 300 lapu gara. Sižets tāds pats – komiksu pilna grāmata, bez uzdevumiem un liels prieks lasīšanas entuziastiem.

FOTO: egmont.lv

Vāģi
Žurnāls, kurā ir tāds pats stāsts kā Donaldā Dakā – dažādi notikumi, mīklas, uzdevumi, klāt vēl mantiņa žurnālam. Atšķirībā no citiem komiksiem, šim bija tāda ekstra, ka līdzi nāca multfilmas plakāta – katrā izdevumā bija savādāks. Šeit galvenie varoņi, vienīgi, ir no multiplikācijas filmas Vāģi mašīnas. Metriņš, Zibens Makvīns un arī citi. Šis komikss gan nebija tik populārs kā iepriekš minētais, tomēr arī bija krietni iecienīts bērnu vidū. Viņu var iegādāties arī tagad. 2012.gadā, cena par šo žurnālu bija 1,95 lati gabala, bet 2017.gadā, cena par viņu ir bijusi 3,39€, kas ir samērā daudz. Joprojām, ir iespēja iegādāties šo žurnālu.

FOTO: egmont.lv

Toms un Džerijs
Tāpat kā multiplikācijas filma Vāģi, tāpat arī Toms un Džerijs tika pārveidots kā komikss – žurnāls. Tas bija otrais populārākais, uzreiz aiz Donalda Daka. Šajos komiksos, Toms ar Džeriju reizēm bija draugi, bet dažreiz ienaidnieki. Viss bija atkarīgs no tā, kā beidzies pēdējais komikss. Šeit bija stāsti par šo kaķi un peli, kā arī dažādi uzdevumi, ar kuriem asināt prātu vai vienkārši aiz garlaicības papildīt. 2004.gadā, šī komiksa cena bija 90 santīmi. 2015.gadā, šī cena sasniedza 2,40€ un, pagaidām, nav zināms vai šī tipa komikss ir vēl pieejams tirdzniecībā.

FOTO: egmont.lv

Dambo
Dambo bija komikss, kurā tika apvienoti stāsti no vairākiem stāstiem, pasakām un arī multiplikācijas filmām. Tur bija gan “Rotaļlietu stāsts”, gan “101 dalmācietis”, gan arī citas bērniem patīkamas multfilmas un stāsti iekļauti. Katrs jauns izdevums tika balstīts uz noteiktu multfilmu un žurnālā līdzi nāca šīs multfilmas varoņu plakāts. 2004.gadā, šī žurnāla jeb komiksa cena bija viens lats un astoņi santīmi. Pēc tam, vairs nav atrodama nekāda informācija par šo žurnālu un, cik ilgi tas pastāvēja, kādas bija cenu izmaiņas, taču ir zināms tas, ka viņš bija ļoti populārs.

FOTO: egmont.lv

Vinnijs Pūks
Vinnijs Pūks jau atkal, ir lielisks piemērs tam, kā filmu, pasaku un multiplikācijas seriālu, pārvērta diezgan veiksmīgā komiksā. Daudz nav ko stāstīt – komiksi par Vinniju Pūku un viņa draugiem. Dažādas izklaides, notikumi un stāsti, ar iespēju paralēli izpildīt arī kādu uzdevumu, paasināt prātu.
Komikss ir pieejams joprojām – 2017.gadā, cena par vienu komiksu bija 2,99€.

FOTO: gulbenesbiblioteka.lv

Spicīte
Spicīte bija vairāk kā izglītojošs žurnāls, nevis komikss. Tajā bija rakstīts gan par dabu, gan dzīvniekiem, kā arī citām valstīm. Līdzi, katram izdevumam, augšā vienmēr bija uzlīmītes, kura, protams, pievilināja mazos pircējus un lasītājus, šo žurnālu iegādāties. Šis žurnāls ir pieejams joprojām, tomēr viņam statistikas ziņā ir lielākā cena un tās pieaugums gadiem ejot. Žurnāla viens izdevums maksā 3,36€.

FOTO: avene.lv

Avene
Žurnāls ar senu vēsturi un lielu izaugsmi. To var iegādāties joprojām un mainījies ir tas, ka viņš ir kļuvis daudz biezāks un savādāks – 68 lappuses žurnālā, līdzi nāk kaut kas no kosmētikas – skaistumkopšanas. Žurnāls par modi un paredzēts meitenēm. Vienmēr ir arī plakāts. Šim žurnālam ir arī apakšrubrika ar nosaukumu Avenīte. Ja Avene ir domāta pusaudzēm un pieaugušam meitenēm, tad Avenīte mazākām. Cena par vienu izdevumu nav īsti zināma, bet žurnālu uz 11 mēnešiem, var abonēt par gandrīz 26 eiro.

Protams, ka laikam ejot, modē nākuši jauni komiksi un tagad daudzi šie, vairs nav galvenie, kurus bērni lasa. Tomēr šis bija kā teleports atpakaļ pagātnē, lai atcerēts komiksus, kurus lasīja bērni, kas dzimuši laikā no 1990.gada līdz 2005.gadam. Tad nebija telefoni, tad nebija datori – tad bija komiksi un grāmatas, kuras mēs visi arī lasījām!

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
Draugiem.lv